Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtás? Kaptam egy TV-t,...

Végrehajtás? Kaptam egy TV-t, amin mint utólag kiderült hitel van. Sajnos, a akitől kaptam, "elfelejtette" ezt közölni, és időközben nem fizette a részletet.

Figyelt kérdés
Nem az én nevemen van a TV, de most mégis azzal fenyegetőznek, hogy hamarosan érkezik a végrehajtó és elviszi, illetve, hogy pert indítanak ellenem, mert nem adom vissza... Ilyen lehet?? Hogy beállít hozzám a végrehajtó???

2013. jan. 28. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Amíg nem fizette ki valaki a cikk árát addig nem lehet a tulajdona,és nem is adhatja tovább másnak se.
2013. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Látni kellene a konkrét áruhitel szerződést, de én nem vagyok biztos abban, amit az első válaszoló ír. A fenyegetőzésnek viszont valószínűleg nincs jogalapja, hiszen te jóhiszeműen jártál el. Amúgy milyen jogcímen kaptad a tv-t?
2013. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%
Általános szabály áruhitelnél hogy a cikk csak akkor megy át a vevő tulajdonába ha ki van fizetve az egész hitel.Tovább se adhatja másnak.
2013. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%
A TV-t mindenhogyan lefoglalják a jóhiszeműség miatt nem tartahatja meg hacsak nem fizeti ki a fennmaradó tartozást.Megtartani enélkül nem lehetséges.Mert aki adta annak se volt a tulajdona!
2013. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az eszmefuttatásod téves, az áruhitel is olyan mint egy személyi kölcsön, csak a hitel célja meg van határozva, fedezet ugyanúgy nincs mögötte.


"Mert aki adta annak se volt a tulajdona!"

Akkor mégis kinek a tulajdona lenne az elképzelésed szerint?

2013. jan. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%
Hogy lehet ilyet elképzelni hogy valaki vesz egy 200 ezer Ft-os TV-t nem fizeti ki de az ő tulajdona?
2013. jan. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ajándék címen kaptam. Sehol nem szerepel a nevem, hogy én vállaltam volna a törlesztőt. Csak kapom itt a fenyegetéseket. Még bizonyíték sincs, hogy nálam lenne. De már hangoztatják, hogy fel lettem jelentve és a fizetésemből fogják tiltani a fennmaradó összeget. Sőt! A végrehajtó a cégnél fog megkeresni, mindenféle értesítés nélkül! Ez egy kicsit nevetséges már nekem!
2013. jan. 29. 07:44
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Már nem azért, de:


- Ki fenyeget?

- Honnan gondolják, hogy nálad van a TV?

- Az áruhitel nem úgy működik, hogy "majd akkor lesz tied a tv ha kifizetted". Az egy személyi kölcsön gyakorlatilag. A hitel felvevőjén fogják számon kérni a tartozást, le se fogják sz@rni a tv-t, úgysem fedezi a felvett összeget.

2013. jan. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy esztelen nagy baromság. A jóember áruhitelt vett fel a Tv-re. Innentől kezdve tartozik X pénzintézetnek Y Ft-tal. De ennek a tartozásnak a TV már nem fedezete! A fedezet az ő jövedelme, amit az áruhitel bírálatakor igazolt. A TV mint olyan, a vásárlás pillanatában kikerült a hitelügyletből. Tulajdonosa azt tesz vele, amit akar. Most elajándékozta. Amennyiben jóember nem fizet X pénzintézetnek, úgy az bírósághoz fordul, majd amennyiben a rendelkezésre álló adatok alapján a bíróság jogosnak ítéli a követelést, bírósági végrehajtót bíz meg a követelés érvényesítésével. A bírósági végrehajtó dolga, hogy a jóemberen (adóson) behajtsa a követelést. Ennek több módja van. Ingóságok foglalása az adós bejelentett lakhelyén, fizetés adott százalékának tiltása, illetve végső esetben ingatlan értékesítés. Amennyiben jóembernek semmije sincs (ami azért elég valószínűtlen, hiszen az áruhitelhez kell a munkáltatói vagy egy számlakivonat, amire a fizetés érkezik), akkor a tartozás behajthatatlan.

Fontos: a bírósági végrehajtó nem piszkálhat téged, akinek a hitelügylethez semmi köze nincs. Nem mehet be a lakásodba, nem firtathatja milyen ingóságaid vannak, és hogyan szerezted azokat. A tartozás ugyanis az adós személyéhez, és nem az áruhoz kapcsolódik! Amennyiben a bírósági végrehajtó nem száll le rólad, tegyél panaszt az illetékes bíróságon, ha nem lesz foganatja, indíts ellene polgári peres eljárást zaklatásért.

2013. jan. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Még pár technikai kérdés:

"fenyegetnek, hogy jön a végrehajtó..." ki fenyeget? Aki ajándékba adta?

Adásvételt igazolni tudod? Gondolom nem. Nehogy az legyen, hogy rád akarják húzni, hogy elloptad...

Kinek kellene a TV-t visszaadni?

2013. jan. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!