Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 4 éve vettem fel kölcsönt a...

4 éve vettem fel kölcsönt a banktól 8 évre. Félidőben vagyok. Az egyenlegem most kaptam meg, és nem a fele, amit törlesztettem. Vajon miért? Kifizethetném a hátralévő 4 évet egyben, hogy megszabaduljak a kölcsöntől?

Figyelt kérdés
Egyszer nyaralás miatt megcsusztam a törlesztéssel, és most az 2012-es elszámoláson van 7 % késedelmi kamat. Most ez az egész hátralévő összeget terheli, vagy csak azt az egy hónapot?
2013. febr. 2. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

1. A tőketörlesztés nem a hitel első havi részleténél kezdődik általában, hanem később. A szerződésben benne kell lennie, mikortól fizeted azt vissza.

2. Ez az előtörlesztés. A bankok általában nem szeretik, ezért mindenféle feltételhez kötik. A bankban el tudják neked mondani, hogy milyen feltételekkel tudod ezt megtenni.

2013. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Muszáj lesz bemennem. Ez egy kamatmentes munkahelyi kölcsön egyébként. Akkor is van előtörlesztés?
2013. febr. 2. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Az spéci szabályok szerint megy, nézd meg a szerződést.
2013. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyi kölcsön ugyan kamatmentes, de a hitelt kezelő bank (általában az OTP) éves kezelési költséget számít fel a fennálló tőketartozásra, ami lehet pl 2%.


Mivel az elején még sok a tőketartozás, a kezelési költség is sok, ezért fogy kisebb ütemben az elején a tőketartozás még akkor is, ha a hitelt a munkáltató kamatmentesen adta.

2013. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!