Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 200 ezer Ft kölcsön max 1...

200 ezer Ft kölcsön max 1 éves futamidővel, melyik bank és milyen hitel, mekkora törlesztőrészlet?

Figyelt kérdés
Folyószámlahitel vagy személyi kölcsön? Otp-nél van számlám, 1 éve jön rá fizetés 80-90 ezer körüli összeg. Valamint mennyi idő alatt jutok a pénzhez?
2009. szept. 3. 23:18
 1/8 anonim válasza:
Otp-nél kérhetsz "A" hitelt,itt a fizetésed háromszorosát kaphatod meg.(utolsó 3 hónap átlagát nézik). Én úgy tudom, hogy ezt rögtön megcsinálják, és munkáltatói igazolás sem kell, mert azt látják, hogy mennyi fizetést kapsz.
2009. szept. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És utána hogy történik a törlesztés? Mennyit és meddig? Köszönöm a választ
2009. szept. 3. 23:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van "A"-hitelem. A hitel tulajdonképpen a folyószámlád keretének bővítését jelenti, úgymond le tudsz menni mínuszba. A törlesztés úgy történik, hogy a számlára kapod a fizetésed, azt tulajdonképpen törlesztésnek veszik, te a hitelkereted összegéig megint csak le tudsz venni pénzt, futamidő nincs. Tehát kb. úgy néz ki, hogy: kapsz 200ezer hitelkeretet, addig mehetsz mínuszba. Tegyük fel, hogy le is veszed a pénzt, a számlaegyenleged -200ezer lesz. Utána, ha megjön a fizetésed (pl. 90ezer), akkor a számlaegyenleged -110ezer lesz. Tőled függ, hogy leveszed-e az egész fizut, és megint -200ezernél leszel, vagy csak pl. 5-10ezerrel kevesebbet veszel le, és akkor valamennyi keret marad még. Ezt a hitelkeretet, ha bemész az OTP-be, akkor a helyszínen ki tudják neked számolni, meg is adják, ott helyben, rögtön.
2009. szept. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez így jól hangzik, magyarul a költekezésemen múlik h mikor leszek újra pluszban :) . Köszönöm!
2009. szept. 3. 23:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosan! Szívesen! :D
2009. szept. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Hozzászólnék utólag! Nekem is A hitelem van, igaz csak -35 000-ig, és volt egy időszak, mikor nem érkezett pénz a számlámra, -27 000-en állt a számlám. Egyszer kaptam sms-t, hogy megváltoztatták a hitelkeretemet. nem értettem, nem foglalkoztam vele. A számlaleveleket sem szoktam olvasgatni, de egyszer mégis megnéztem és felszólítás szerűség volt, hogy fizessem be marha gyorsan azt a 27 ezret.

Azóta megint utalgatnak havi rendszerességgel, így megint megkaptam, hogy lemehetek mínuszba.

csak azért mondom, hogy figyelj oda, mindig legyen befizetés a számládra!

2009. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Igen, évente változik a hitelkeret (pl. ha most intézed, minden év szeptemberében. Az utolsó három hónap munkabér átutalásának az átlagát nézik.

Ilyenkor kinek hogy változott a fizetése... Ha kevesebb a fizu,sajnos automatikusan csökkentik. De ha több pénz megy rá, mint egy éve, akkor még nőhet a hitelkereted.


Amúgy sikerült elintézni?

2009. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszi mindenkinek :) Állandó fizu érkezik rá úgyh nem lesz gond, csak most sürgősen kellett.
2009. szept. 9. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!