Mit gondoltok a PayPass funkcióról a bankkártyákon? Szerintetek veszélyesebb mint amikor kódot kellett beírni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
A magyar PayPass kártyák gyakorlatilag ugyanúgy tárolják a kártya adatait (tulajdonos, kártyaszám, érvényesség), mint a mágnescsíkos kártyák. Gyakorlatilag simán lehet másolni és duplikálni, ráadásul Bizonyos technológiával méterekről is ki lehet ezeket az információkat olvasni a kártyából. Ezért biztonság szempontjából visszalépés nem hogy a chipes kártyákhoz, de a mágnescsíkos kártyákhoz képest is. Én személy szerint el fogom kerülni ezt a fajta technológiát, amíg tehetem.
2013. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Bocs, irtó nehéz másolni a paypass kártyákat. ha sikerül is, legfeljebb 5000 FT-ot buksz, mert ez után a limit után kéri a pin kódot.

Ha méterekről másolod, olyan erős jeladó kell, ami interferál az adatfolyammal, ez fizika. Persze ezt is ki lehet szűrni, de ahhoz elég drága felszerelés kell, és rengeteg utómunka. Előbb fognak leütni, és elvenni a tárcádat :)


Korábban sikerült olyan adatokat leszedni a bankkártyákról, amivel online lehetne fizetni, azonban a kártyakibocsátók változtattak a módszereiken, ma már nem lehet minden adatot megszerezni, ami az online fizetéshez kell.


Név és CVC szám pl. nem tárolódik, enélkül online sem tudsz vásárolni

2013. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Bocs, irtó nehéz másolni a paypass kártyákat. ha sikerül is, legfeljebb 5000 FT-ot buksz, mert ez után a limit után kéri a pin kódot."

Vitatkoznék. A 2012-es Hacktivity konferencián az előadó srác durván egy 20.000 forintos kütyüvel, amit a sima boltokban megvehető eszközökből rakott össze, olvasta ki egy kártya teljes adatállományát. Nem csalt, a közönség egyik tagjának a kártyáját nézte meg. Minden rajta volt, ami kellett: kártaszám, lejárat, összeg. Biztosra nem mondom, de tudtommal a tulajdonos neve is tárolva van rajta, ahogy pl. az utolsó vásárlás adata is. De holnap körbekérdezek a kollégáknál.


"Név és CVC szám pl. nem tárolódik, enélkül online sem tudsz vásárolni"

Ez így nem teljesen igaz, a konferencián pl. az Amazont hozták fel ellenpéldának erre.


"Ha méterekről másolod, olyan erős jeladó kell, ami interferál az adatfolyammal, ez fizika. Persze ezt is ki lehet szűrni, de ahhoz elég drága felszerelés kell, és rengeteg utómunka."

Nem kell, elég a 15-20 centi is. És te MINDENTŐL 20 centire tárolód a kártyádat? Lehet ezt bárminek álcázni.


Persze ezek még nem terjedtek el, de ahogy az ATM-re felhelyezhető mágnescsíkolvasók is elszaporodtak, ezek is el fognak terjedni, ahogy a PayPassos kártyák is. Szóval nem, engem nagyon nem győzött meg a paypass.

2013. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hájaaa ***** válasza:

Relatív...Minden veszélyes ami pénzhez kötődik. Az is pl ha 10-15millió van a tárcádban és úgy mászkálsz, meg az is ha kiadod a kezedből a bankkártyádat.

Ha kiadod a kezedből a bkártyát akkor leolvashatják a számokat/lejárat/cvc-t és fellehet használni. Paypal-nál ugye ez a probléma nem áll fenn mivel a kezedben van a kártya és csak érintve fizetsz. Így is fellehet fogni ezt. A másik, hogy a legtöbb esetben limitálva van, hogy mennyit költhetsz pl interneten...szal ha le is másolják a kártyád akkor is egy bizonyos összeget tudnak elkölteni (teszem azt 100ezret)..Ha bebizonyosodik, hogy vki ellopta és visszaélt vele, akkor a legtöbb bank visszaadja a pénzt.

Ha pedig vki magas összegért szeretne vásárolni vhol(mert sikerült ellopni a kártyád) akkor kérhetnek személyi okmányokat.


Tehát a kártyahasználat sztem egy biztonságos forma..Más kérdés, hogy vannak felelőtlen emberek akik miatt a rengeteg "rémhír" keletkezik és mindenki fejvesztve menekülne a kártyájától....

2013. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hájaaa ***** válasza:
paypal helyett paypass-t akartam írni!
2013. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, félre ne érts, bankban dolgozom, ráadásul ezen a területen, és a bankkártyát még mindig az egyik legbiztonságosabb fizetési módnak tartom (én már szinte csak azt használom), csak a paypass technológia szerintem egy olyan megoldás, ami nem lett tökéletesen kivitelezve, és ezért visszalépés a chipes kártyákhoz képest.
2013. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha van egy boltban 20 kassza és te mindenhol csak 4999 Ft-ért vásárolsz, akkor SEHOL nem fognak kódot kérni.


NEM lehet kiolvasni több m-ről, viszont tényleg nem nehéz lemásolni!

2013. febr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hájaaa ***** válasza:
Naponta maximalizálva van a paypass pinkód nélküli használat. Tudtommal most 5x lehet egy nap, tehát nem kell félni, hogy 20 kassza van egy boltban.
2013. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!