Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mastercard Prepaid kártyát...

Mastercard Prepaid kártyát Mo-n csak az OTP árusít? Mi a különbség a Meglepetés és a Paypass között? Fel lehet e rá tölteni többféle valutát is?

Figyelt kérdés
Ryanair-es foglaláshoz forintba kéri a fizetést, de az utazás során euro-t kell használnom. Két féle pénzt befizethetek e? Milyen rejtett költségei vannak esetleg még a kártyás fizetésnek? Úgy tudom csak befizetéskor vannak különböző értékhatárok/összegek, levételkor nem terhelik a kártyát. Valaki használ ilyet esetleg?
2012. okt. 8. 14:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Holnap megyek ugyan a bankba, de előzetesben tudni szeretnék pár dolgot, mert a neten annyi régi írás van, hogy belegabalyodtam rendesen.. Köszi előre is!
2012. okt. 8. 14:09
 2/13 anonim ***** válasza:

Tudtommal MasterCard Prepaid kártyát egyik bank sem bocsájt ki Magyarországon.

Ugyanúgy nem hallottam még meglepetés kártyáról sem.

A PayPass azt jelenti, hogy van a kártyában egy rövid hatótávolságú rádió adó-vevő, amelynek segítségével úgy tudsz fizetni, az erre alkalmas termináloknál, hogy egyszerűen odatartod a kártyádat a terminálhoz ( Nem kell lehúzni és PIN kódot beütni)


Bankkártya csak egy féle valutához tartozhat. Úgyértem, ha a kártya mögötti számla euró alapú (vagy Prepaid esetben maga a kártya), akkor maga az elszámolás mindig euróban fog megtörténni. ( Forint alapú számlához tartozó kártya esetén meg forintban). DE! Ez nem jelenti azt, hogy ne tudnál vele más valutában fizetni. Ahol fizethetsz MasterCarddal ( ugyan ez igaz minden más bankkártyára is), ott tök mind1, hogy az a kártya milyen devizaszámlához tartozik (beleértve a PrePaid esetében a háttérben megbúvó helyet, ahol a rajta lévő pénz számon van tartva), attól még fizethetsz vele. Beleértve az internetes és a terminálos fizetést is. Az összeget átváltják a kártya számlájához tartozó devizára, és azt levonják tőled. Ha pl. forint alapú kártyád van, és euróban fizetsz vele, akkor az, akinek fizettél, eurót fog kapni, tőled meg forintot vonnak le. Az átváltásnak nincs konkrét költsége, de a banknak is van azért haszna a dolgon, mert nem középárfolyamon váltják át. De egyébként az átváltási árfolyam nem rossz.

2012. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

[link]

Itt van prepaid és meglepi kártya

Akkor ez nem mastercardos?

2012. okt. 8. 18:00
 4/13 A kérdező kommentje:

3. Konverziós díj Maestro kártyák esetén

A forint alapú Maestro típusú bankkártyákkal külföldön, valamint Magyarországon nem forintban

(HUF) végzett tranzakciókat (kivéve az OTP elfogadói hálózatában végzett nem forint alapú

tranzakciókat) a MasterCard nemzetközi kártyatársaság átszámítja az általuk alkalmazott árfolyamon

euróra (EUR).

Az ilyen tranzakciók után, a MasterCard konverziós díjat számol fel, amelynek mértéke

a) Magyarországon és Európában a tranzakció összegének 0,10 %-a,

b) Európán kívül pedig 0,39%.

A Bank az ügyfél számlájára a konverziós díjjal megemelt tranzakciós összeget terheli. A forintban

(HUF) végzett tranzakció esetén a MasterCard nemzetközi Kártyatársaság nem számít fel konverziós

díjat.

Szerintem ez a szövegrész az, amiről te beszélsz, a két pénznembeli fizetés része. Ez mostmár világos, csak azt nem tudom, mastercard e.

2012. okt. 8. 18:03
 5/13 anonim ***** válasza:

Isten bizony nem tudtam, hogy van hazánkban is prepaid kártya


1:Nem, az a szövegrész nem az volt. Ezek szerint ennél a kártyánál a valuta váltási nyereségen felül is levon annyi százalékot. Legalábbis én így értelmezem.

2:A Prepaid és a Meglepetés a szövegezésből úgy tűnik, hogy ugyan azt jelölik.

3:Paypass kártyával nem tudsz pénzt felvenni, ezt nem árt szem előtt tartani

4:A kártya típusáról: A PayPassosnál írja, hogy csak Maestro típusú van, de a simánál nincs szó erről, csak azt írja, hogy a Maestrosnál van ez a díj, amit te is kiírtál. De szerintem sanszos, hogy ez is csak Maestro formában kapható. Azért kérdezd meg.


Amúgy miért kell neked mindenképp Prepaid kártya?

(+1: alapból levonnak pénzt, ha ráraksz valamennyit, azt ugye tudod? Bár ez le van írva a hirdetményben. (Ez most onnan jutott eszembe, hogy kérdezted az eredeti kérdésben a rejtett költségeket :D))

2012. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
mert a repjegy foglalásához kell. A többi hitelkártya típusnál úgy tudom van havidíj. És ez amúgy is más tészta, mert amolyan telefonkártya szerűség. Vagy esetleg tudsz jobbat ryanair-es vásárláshoz? Nem bízom az ilyen netes megbízottakba, akiknek én utalom a pénzt, és ő fizeti be, mint valami 3. fél, és nem kér érte semmit, nekem az bűzlik kicsit!
2012. okt. 8. 18:55
 7/13 A kérdező kommentje:
igen azt tudom, hogy levonnak, ha teszek rá. Ilyen 20ezer felett 1000 ft-ot, 25ezer felett 2ezret, 75 felett x összeget, ez világos. De ha jól értem, akkor csak a paypass Mastercard, ami netes vásárlásra jó. ezzel nem vagyok kisegítve. Már el is képzelem a banki ügyintéző képét, ahogy próbálja elmagyarázni nekem a tutit...:D
2012. okt. 8. 18:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha csak erre kell, akkor csináltathatsz a meglévő számlád mellé egy webkártyát. Ezzel konkrét kártyát nem kapsz a kezedbe, hanem kapsz egy kártyaszámot ( lejárati dátumal, CVC kóddál), amivel a neten tudsz fizetni. Ez speciel az OTPnél 1010 forint egy évre. Esetleg csinálhatsz egy bankszámlát az AXA-nál. Kapsz hozzá egy dombornyomott VISA kártyát is, mindezt 3 évig ingyen, aztán meg 3 évente 1000 forintos díjért.


Ha meg ezt a Prepaid cuccot csinálod, akkor meg alapból levon levon legalább 1300 forintot, amiért raksz rá pénzt.

2012. okt. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A másik részt: nem jól érted.

Annyit mondtam, hogy a Paypassossal nem vehetsz fel kp-t. Interneten mindkettővel tudsz fizetni.

(Illetve, ha valóban Maestro és nem Mastercard, akkor azzal nem igazán tudsz, mert kevés helyen fogadják el.)

2012. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
a többi dombornyomottal csak a bibi, hogy felszámít a légitársaság a használatért kb 4000ft "adminiszrációs díjat". De a prepaid Mastercarddal nem kell, kivéve hát a többi költséged. Kérdés, hogy melyikkel járok rosszabbul.
2012. okt. 8. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!