Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Két év alatt a nullásan...

Két év alatt a nullásan hagyott bankszámlára tehetnek 20ezres költséget?

Figyelt kérdés

Két és fél éve nem használom az egyik bankszámlámat, két évvel ezelőtt levettem róla a pénzt, pár 100 Ft maradt rajta.

Most meg akartam szüntetni, de azt a tájékoztatást kaptam, hogy ~20 ezer forint tartozásom van rajta! Ez hogyan lehet? Rendben hogy van számlavezetési díj, egyéb kezelési díjak, de 20 ezer??? Mit lehet ilyenkor tenni, hova lehet fordulni?



2013. febr. 13. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha dombornyomott kártyád van,az évente 5-8 ezer forint,már megvan min 15ezer.

Számlavezetési dij 2-5ezer/év.

Kamatok.


Ott van az.

2013. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Álmomban nem gondoltam volna, hogy ekkora mocskok a bankok!

Támogassuk őket! Segélyt nekik!!!

Egy nyüves számlakezelésért ennyit nyúlnak???

Azért, mert az automatikus rendszerükben tárolják az adataimat, meg kezelik a számokat???

2013. febr. 13. 10:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan hitelkártyaszámlák (én is megjártam vele, pedig csak sajándékba kaptam a lakáshitel mellé), ahol ha a felvett összeget nem fizeted vissza 1 hónapon belül, akkor durva büntetőkamatot tesznek rá. Én egyszer sem használtam hitelkártyaként, csak leemeltem róla az ajándék 30.000 Ft-ot, amit a bank adott. Ezzel nem is volt gond. Hanem, hogy volt havi díja, néhány száz forint, amit amikor leemelt a bank, rögtön mínuszba kerültem, és mivel nem is figyeltem az egyenleget, így nem is fizettem vissza a tartozást. Hónapok elteltek, mire kaptam értesítőt, hogy fizessek be vagy húszezer forint büntetést!!! Nagyon mérges voltam. Befizettem, mert én voltam a hibás, nem jártam utána, aztán rögtön meg is szüntettem ezt a számlát.


Lehet, hogy a számlavezetési díj felett nálad is büntetőkamatok vannak, azért rúg ilyen magasra az összeg. Nem tudsz mást csinálni, ha nem akarsz BAR listás lenni, ki kell fizetned.

2013. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ez nem hitelkártya volt, csak sima folyószámla. Annál is lehetnek ilyen durva díjak?
2013. febr. 13. 10:08
 5/12 anonim ***** válasza:

igen

kártyadij,számlavezetési dij


milyen számlacsomag melyik banknál és sima vagy dombornyomott kártyád van hozzá?

Ezek ismeretében pontos összeget tudok neked irni (bár te is rákereshetsz)

2013. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, rákerestem...

Évi 5000 ft kártyadíj. Gondolom az első használaton kívüli év után ez minuszba rántotta, így tartozás lett rajta. Ennek vissza nem fizetése esetén, x idő után havi 3900 ft késedelmi díj.

Ez jó.. :-(

2013. febr. 13. 10:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

15 kártyadij+késedelmi kamat,még jó hogy akkor számlavezetési dij nincs külön.

Sajnos ezt te nézted be,ki kell fizetned,mielőtt a következő évi kártyadijat is ráterhelik kamatostul.

2013. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Felkerülsz a BAR listára,és elárverezik a házad,ha nem fizeted ki a tartozást nekik!
2013. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért kell ijesztgetni,hogy felkerül a BÁR listára??? Ha valaki nem ért hozzá,akkor minek ír, csak azért,hogy megrémissze a kérdezőt? BÁR listára csak akkor kerül fel,ha eléri a minimálbér összegét a tartozás. Persze fizesse ki,de még messze van a BÁR listától.
2013. febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból írtam,ugyanis nálam is volt ilyen,és ha jól emlékszem még 2 ezer Ft-ot se haladta meg a tartozás,és a bank már BAR listával fenyegetőzött. Bár ez nem most volt,hanem még évekkel ezelőtt.
2013. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!