Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a párom külföldön dolgozik...

Ha a párom külföldön dolgozik (persze bejelentés nélkül), küldhet nekem haza bankszámlára pénzt anélkül, hogy belekössenek a hivatalos szervek?

Figyelt kérdés
járt valaki hasonló cipőben? minden ötlet és segítség jól jön.

2013. jan. 28. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Elárulnád mi az istenért dolgozik a férjed feketén, mikor az egész EU nyitva áll, lehetőség van munkavállalási engedély nélkül dolgozni 27 országban! Miért kell a "keleties" gondolkodást nyugatra vinni? Amúgy pedig, ha rendszeresek a bankszámlán a mozgások, az bizony a NAV-nak is fel fog tűnni!
2013. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem probléma!

Én már több, mint egy éve kapok minden hónapban pénzt szüleimtől. Ez a "zsebpénz". Az albérletem áráról van szó egyébként. Nem kötöttek még bele soha. Pedig olyan, mint egy rendszeres jövedelem. Mégis kinek mi köze ahhoz, hogy milyen pénz megy át az én számlámon. Csúnya lenne ha már ebbe is belekötnének...

2013. jan. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó, van közük hozzá. Viszont a te eseted elmegy ajándékozásnak. Ha vagyonosodási vizsgálat indulna ellened, csak simán elmondanád, hogy a szüleid jövedelméből ők adják neked ajándékba. Ők csekkolnák a szüleid számláját és látnák, hogy valóban minden hónapban eltűnt róla annyi, amennyit te kaptál.


A kérdező viszont a "semmiből" kapja a pénzt és ha igazolnia kellene, nem veregetnék meg a vállát a fekete jövedelem miatt.


Feltűnni bármikor feltűnhetsz nekik. Sőt, hogyha 10 év múlva indulna ellened vagyonosodási vizsgálat, akkor visszamenőleg is fájhatna a fejed, amiért 10 éve feketén szerzett pénzt kaptál.

2013. jan. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"persze bejelentés nélkül".. Ez azért annyira nem természetes ám kint. Maximum az apróhirdetéses hazai "bedőlös" ajánlatokban. ( Ausztria, Svédország, Ciprus és még lehetne sorolni, de mg az Eu-n kívüli tagállamokban is elég keményen büntetik nem csak a fekete foglalkoztatást, de még a nem megfelelő bérelszámolást is) Emellett párod jól kitolt magával.

Mást nem mondok, ha nem feketézne, hanem normálisan dolgozna, megelőzhetné baj esetén:

A taxi árban lévő mentő díját, a 700-800 euro/nap kórházi ápolási költséget,jogosult lenne kinti nyugdíjra, illetve munkanélkülire, aminek a mértéke, akár havi 1000 euro környéke is lehet(ne).Csak átlag számok,egy-két konkrét eset ismeretében, amit nem kellett megfizetni azoknak akik legalább azzal tisztában voltak, hogy ha Eu-n belül dolgoznak, akkor nem kell feketézni, mert alanyi jogon Eu-s állampolgárok vagyunk. Abban különbözik csak a dolog, hogy nem itthon, hanem pár km-el arrébb van munkalehetőség a szakmánkban, viszonylag jó fizetésért, amiből legalább nem kell nélkülözni.

2013. jan. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!