Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » S. O. S. Jár-e banki kártéríté...

S. O. S. Jár-e banki kártérítés, ha a bank nem írja jóvá a számlámon a beérkező pénzt?

Figyelt kérdés
Február 4.-én a város elutalta az fht-t (22800ft) a számlámra, de ezt én még nem kaptam meg az OTP-ből elküldtek, hogy vigyek igazolást és utána foglalkoznak majd az üggyel, a polgármesteri hivatalban leellenőriztettem a számlaszámot és minden stimmel és szerintük ez a pénz már február 4.-én de legkésőbb 5.-én meg kellet volna kapnom. Sajnos igazolást csak hétfőn lehet kérni, de addig érdekelne, hogy, ha a bank hibázott, akkor valamiféle kártérítés jár e nekem, mint pl. amikor a bank késedelmi pótlékot számít fel, mert 1 napot csúszik a befizetés. Tudom nem egy nagy összeg, de mikor csak ennyi segélyt kap az ember alig várja, hogy meglegyen, mert kell ide-oda fizetni. Vagy ilyenkor a bank büntetlenül hibázhat a kisember kárára?

2013. febr. 15. 12:25
 1/1 Kolibri71 válasza:

Nem irtad, hanyadikan törtent az eset. Ha a penz masik banktol erkezik, nem biztos, hogy megkapod masnap. Mondok peldat. Raiffeisen, pl törlesztlreszlet 14-ene sedekes, zaras elött 2 perccel beugrasz, befizeted a penzt, es ok. Ugyanez Erteeknel: ha 14-e aze sedekesseg napja, mar 13-an ott kell lennie a penznek, mert ök hajnalban könyvelnek.

Amugy az önkormanyzatnal a szamlaszamot abban a rendszerben kell egyeztetni, amiben utaltak, tetelesen a szoban forgo utalast kell ellenörizni.

Ha az otp olyan szamlaszamra kap penzt, amit nem tud beazonositani, nem küldi vissza, hanem egy ugynevezett függöszamlan tartja a penzt, amig valamelyik fel meg nem reklamalja.

Egyebkent pedig igen, a bankok altalaban büntetlenül tevedhetnek - jobb esetben egy elnezest kisereteben. Amugy meg odavagjak, hogy a rendszer hibaja miatt törtent.

2013. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!