Vehetek-e fel hitelt, ha nincs munkahelyem, viszont havi rendszerességgel kapok árvaellátást?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Hát ez sokmindentől függ, de leginkább magától a banktól. Sok okosságot lehet erre válaszolni, de ha mindenki igent mond csak a bankok nem, akkor ugye mit sem érsz a válaszokkal. Szerintem a bankokat kérdezd meg, akár telefonos ügyfélszolgálatban, és ők tudni fogják, hogy adnak-e neked hitelt.


Van, ahol elfogadnak (vagyis a válság előtt elfogadtak) nem jövedelem jellegű bevételt, mint amilyen az árvasági vagy az ösztöndíj (csak be kellett mutatni háromhavi bankszámlát, hogy megjelenik rajta).


Sok függ azon, hogy mennyi az árvasági (és előreláthatólag mennyi ideig kapod még), mennyi pénzt milyen futamidőre akarsz, van-e valami fedezet (ingatlan), van-e adóstárs, stb.


Ha az ismertebb bankok nem adnak, akkor próbáld meg az UCB-t, ez nem egy illegális uzsora bank, de csak jelzáloggal foglalkoznak, vagyis ha nincs ingatlan, akkor ne is próbálkozz. [link]

2009. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
El fognak utasítani a bankok,mert arra fognak hivatkozni,hogy ez nem rendszeres fizetési átutalás!Én hasonló cipőben voltam,csak annyi,hogy nekem a külföldön dolgozó párom utalt rendszeresen a számlámra egy fix összeget,és amit leírtam avval indokolták,hogy miért ne kezdjem el a hitel igénylést..
2009. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
98% hogy nem.
2009. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Második: Azért "a párom utal havonta" és "a járandóság törvényileg le van írva, hogy mennyi és meddig jár" nem ugyanaz a dolog. Lehet hogy az állam keveset fizet, de az legalább tuti, és a bankok jobban szeretik a kevés de tuti bevételt, mint a sok de bármikor visszavonhatót.
2009. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen mindegy,hogy a második ahogy írta a párja utal neki pénzt,vagy a kérdező aki árva ellátást kap egyik sem minősül rendszeres fizetési utalásnak!De a kérdező a legpontosabb választ magától a banktól fogja megtudni..Be kell menni a bankba,és rá kell kérdezni..De van amikor egy telefon hívásnál is mint információ elmondják,hogy lehet-e ilyen esetben hitel igényelni..
2009. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2009. szept. 8. 15:46
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Erre hitelt nem kapsz, 3 havi (nem próbaidős) határozatlan munkaviszonynak meg kell lennie. Viszont már most elkezdhetsz készülni a későbbi hitelfelvételre, ha tényleg komolyan gondolod. Ha érdekel, tudok is segíteni neked, ha írsz nekem ide: helpyou@anonym.hu
2009. szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

És miből akarod fizetni?

Azért nem fogsz kapni, mert az árvaellátást a gyerekre kell költeni és nem hiteltörlesztésre.

2009. szept. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
én vgayok a gyerek, és tandíjra...
2009. szept. 10. 18:47
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor így érdekes a helyzeted. Bár szerintem az árvaellátás annyira alacsony, hogy azzal sehol nem vagy hitelképes. Túl öreg sem lehetsz, ez sem jó pont a hitelbírálatnál......
2009. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!