Beperelhetö-e a bank ha zárolja a számlát? Családipotlék gyermektartás nyugdij árvaellátást?

Figyelt kérdés
Felmondta a lakáshitelt a bank, mert egy vállalkozo ráterheltetett egy jogtalanul követelt összeget a lakásra ami miatt per van most. A lakáshitel felmondásával viszont zárolta a bakszámlámat amire érkeznek a fenti jövedelmeink. Ha perelhetem mi alapján? Veszélyeztetve vannak a gyerekek ugyanis a bank teljes mértékben elveszi a nekik járo segélyeket is. Mit tehetek?
2010. ápr. 24. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Amennyiben az ingatlanteher valóban jogtalan, akkor a bank nem volt kellően körültekintő és nem tett meg mindent a szerződéses állapot fenntartása érdekében, ennek megfelelően a károkozását köteles megtéríteni.

Mindenképp perelni kell a bankot, méghozzá a jogosulatlan szerződésbontás valamint az okozott károk térítésére.

A számlára érkező összeget pedig kérd postán vagy kérd másik bankszámlára. Amúgy igencsak megkérdőjelezhető az a banki hozzáállás, hogy a számlatartalmat fedezetként tartja, pláne akkor, ha az adott hitel záloggal biztosított. Mert akkor a banknak ELSŐDLEGESEN A ZÁLOGUL FELAJÁNLOTT TÁRGYBÓL kell kielégülnie, és ha ez nem sikerül, akkor egyéb végrehajtást eszközölni.

Tehát a bank eljárás vérlázító. Írj egy ajánlott-tértivevényes levelet a banknak, ugyanezt csatolt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez is. Hidd el, hogy találni fogtok kompromisszumot - ha nem az OTP-ről van szó. Ha OTP, akkor marad a per, és majd az ítélet alapján teljesítenek a felek.

2010. ápr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az általad leírtak szám omra nem világosakNem vagyok jogász,de a bankszakmához értek.

Minden bank azonnal felmondha a hiteit,ha az előzetes engedélye nélkül valaki az általa már jelzáloggal terhelt ingatlanra jelzálogot terheltet,

A felmondás azt jelenti,hogy a teljes hitelösszeget záros határidőn belül ki kell fizetni.Ennek érdekében első lépésben zárolja a számlákat,letiltja a munkabért,és elárvereztetheti az ingatlant.

Aki megterhelte az ingatlant,azt csak Bírósági ítélet alapján tehette.Gondolom, a végrehajtó is közreműködött ebben.

Ebben az esetben a bank jogosan járt el.

Ha az ítéletet megfellebbeztétek,és még folyik a per,akkor próbálj a Bankkal beszélni,hogy mit tehettek.De lehet,hogy okosabb egy ügyvédet fogadnotok.

A Gyest-pedig kérd készpénzben. Hiába nyitsz másik bankszámlát, a végrehajtó azt is lefogja tiltani.

2010. ápr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy csak bírósági ítéletre terhelhető egy ingatlan? Amennyiben a jelzálogjoggal terhelési tilalmat nem jegyzett a bank (ma már nem divat), akkor ellenjegyzett teljes bizonyító erejű magánokirattal is terhelhető az ingatlan, ha az okirat erre felhatalmazást ad a jogosultnak.

Nem csak végrehajtó terhelhet.


Tehát cseppet sem biztos, hogy valóban jogos a terhelés. Emellett szintúgy nem jogos a bank eljárása, mert a felek közötti szerződés jóhiszeműséget és a szerződéses állapot fenntartását vélelmezi (hiszen partnerek a szerződéskötésben), így a bank lépése anélkül, hogy tájékozódott volna irreális cselekedet, amellyel kárt okozott a szerződéses partnerének, jelen esetben az adósnak.

A bank bármikor be tud kapcsolódni a végrehajtásba, ha ez szükséges, nem kell neki az első harmadik fél általi terhelésnél a szerződésből kilépnie ezért. Sőt a rangsorolt zálogjogot még a végrehajtási jog alapján kielégülő sem előzi meg a rangsorban, tehát végrehajtás esetén a bank fog első helyen tehermentesülni. Tehát abszolút, több oldalról is közelítve irreális és nem életszerű lépés a banktól az, hogy a szerződést felbontotta - MÉG ABBAN AZ ESETBEN SEM, HA A SZERZŐDÉS EZT EGYÉRTELMŰEN TARTALMAZZA (túlzó feltétel).

A banknak a szerződéses állapot fenntartása érdekében tájékozódnia kellett volna. Ezt egyrészt a terhet jegyző félnél, másrészt az adósnál tudta volna megtenni. Ekkor kiderülhetett volna - ha valóban igaz és jogos amit a kérdező állít -, hogy a teher jogossága vitatott, az ellen az adós jogi lépést tett. Ekkor a bank jóhiszeműségének fenntartása azt jelentette volna, hogy egyrészt tájékozódik az ügyben (azaz figyelemmel kíséri a pert), másrészt - ha szükséges - bekapcsolódik a perbe. De semmiképpen sem az, hogy szerződéses állapotából menekül.


Bár a történetet egyik oldalról (ott sem részleteiben) ismerem, így igen nehéz állást foglalni. De mindenképp vizsgálni kell a banki jóhiszeműséget, és amennyiben a bank nem jóhiszeműen járt el, akkor tuti, hogy perre mennék a szerződéses állapot visszaállítása okán. (Ez a minimum, a kártérítésről most inkább ne beszéljünk.)


Tehát ne hagyd magad, azt pedig, hogy egy szerződésbontás jogos volt-e hagy ne én vagy hagy ne az előttem válaszoló mondja meg. Ha te vitatod a jogosságot, kérd annak hivatalos megállapítását. Ha ítélet van arról, hogy jogosak voltak a szerződő felek cselekedetei, akkor lehet arról beszélni, hogy "jogosan bontott a bank".

A banki hitelszerződés egyenrangú felek között jön létre. Az egyik fél akinek van pénze, de nem időlegesen kell neki, a másik fél akinek nincs, de kell neki... Nem "Isten" és ember között jön létre. Bizony szerződésjogilag egyenlő szinten van az adóssal.


Tehát ne hagyd magad. A történetből leginkább az OTP-re tippelnék, mert a többi bank kicsit másképp áll az ügyfeleihez. Ha így van, mint már mondtam első hozzászólásomban is, akkor kicsit nehezebb lesz az "ügyfélbarátságot" feléleszteni. De nem lehetetlen. Ne add fel!

2010. ápr. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sőt! Hozzá kell tenni, hogy végrehajtói teher esetén is számtalan példa van jogtalanságra (és szabálytalanságra)...

Sajnos a végrehajtók számára ez az egyik "legkézenfekvőbb" megoldás, az irodából egy levél a földhivatalba és már lehet is "dörzsölni a markot", mert "megijesztette az adóst"... Azt lehet, hogy a végrehajtást elrendelő okirat sem éppen jogszerűen jött létre - de tény, hogy ezt már a végrehajtónak nem kell vizsgálni. Ha pecsétes, akkor igaz is - szerinte... Aztán ne lepődjön meg egy ellenkeresetben. Persze akkor meg egyetlen egy dolog motiválja a végrehajtót: NEKI A MUNKADÍJA AKKOR IS JÁR ÉS ÍTÉLJE MEG NEKI A BÍRÓSÁG. (Persze a bíróság meg beint, és örüljön ha levélfeladások VALÓDI árát megkapja...)

2010. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Még egy igen fontos kérdés: A szerződés fennállta alatt te mennyire tartottad a szerződéses állapotot? (Azaz mennyire fizetted határidőben a törlesztőrészleteket?)

Mert amennyiben te az elmúlt időszakban késedelemben nem voltál, akkor a bank lépése abszolút rosszhiszemű volt.

2010. ápr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megbiztam a bankot a hitelintézésekor hogy minden honapban vegye le a törlesztörészletet és az ltp-ét is ezekkel nem is volt gond mert minden honapban le is vette. Törlesztörészlettel és ltp-vel sem elmaradva sem késve nem voltam sohasem. Épp ezért nem értem miért bontotta fel a hitelemet és zárolta is a bankszámlámat. Ügyvéd álltal is fel lett szolitva a hitel visszaállitására és a zárolás megszüntetésére is. Március2.án zárolták a számlát és mondták fel a hitelt 15.én küldtünk levelet az otphez ügyvédemmel azota nem válaszoltak rá. Több alkalommal felhivtam öket de egyfolytában csak az a szöveg hogy füzessem ki a közel 10millio ft-ot és akkor leveszik a zárolást. Jogtalan követelés miatt amit ráterheltek a lakásra folyik a per január ota már volt 3 tárgyalás májusban lessz a 4. Telefonon kértük a sürgösségi intézkedést is de folyton csak lerázzák az embert. Legutobb mikor hivtam öket mondtam nekik hogy beperelem az otp ha nem adják ki minimum a gyerekek pénzét a családipotlékot mert ahhoz semmi köze a baknak mert az a gyerekeké és a gyerektartás is. Az volt rá a válasz ha azt akarom hogy vissza állitsák a hitelt akkor füzessem a lakáshitel részletét minden honapban. Mondtam hogy még zárolva van a számlám nem tudom füzetni mert minden fillér oda megy. De nekik akkor is füzetnem kell a hitelrészletet Mert másképp nem fogják engedni ujra majd. Kérdeztem miböl? menjek bankot rabolni? Továbbra is csak azt hajtották. aZ SEM ÉRDEKLI ÖKET HOGY 4 GYEREKTÖL VESZIK EL A KENYERET IS JOGTALANUL ÉS FOLYAMATOSAN VESZÉLYEZTETIK EZÁLLTAL ÖKET. 2 honapja nem füzettem ki a rezsit sem mert a zárolás miatt egyszerüen nem tudom megoldani. Ahová csak tudtam mentem kérni segitséget egyedül az onkormányzat segitett mindössze 14ezer forintos élelmiszerutalvánnyal. Teljesen elvagyok keseredve és nemtudom mi lessz velünk? Egy dolog biztos igy nem mehet tovább mert még aaz alapveto dolgokat is kikapcsolják nem füzetés miatt csak nemtudom mit lehetne kitaláli ellene. Per évekig elhuzodhat és addig a lakás böven eluszhat és a család is rámehet sajnos. De még birom harcolok és nem adom fel.
2010. ápr. 25. 00:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Írtóra nem érdekli a bankot, hogy nem tilthatja le a családi pótlékot és hasonlókat. Nem fogsz vele egyhamar dűlőre jutni. Amilyen hamar csak tudod, mindent kérjél át postai kézbesítésre. 2-3 nappal később kapod meg, de legalább megkapod.
2010. ápr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kéress át mindent postára.. akkor nem tudják elvenni..jobb nem jutott eszembe:S
2010. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Először is rendezd azt, hogy a bevételeid ne a bankszámlára menjenek. Másodsorban a jogtalanul letiltott összegre vonatkozóan kérj bíróságon fizetési meghagyást az OTP ellen (mást nem tudsz, az OTP nem ügyfélbarát bank). Ehhez a lépéshez egyeztess ügyvédismerőssel, hogy tényleg csak a jogos dolgokat kérjétek vissza, mert valószínűleg peresedni fog az ügy, és csak akkor lehetsz pernyertes, ha jogos dolgokat kérsz.

Harmadsorban szintén bírósági meghagyásban kérd a hitelszerződés visszaállítását, hivatkozva azokra a dolgokra, amiket itt is elmondtál. Az indoklásban rosszhiszeműséget és a szerződő felektől elvárható magatartás megnemlétét írd bele. A bíróság vissza fogja állítani a hitelt.

A számla zárolása számomra nem egyértelmű, a bank inkasszózza a számlára érkező pénz, vagy semmiféle számlaforgalmat nem enged róla? Mert ha előbbi, akkor túlfizetted a hitelt - ha szerződés szerint jársz el.

Utoljára menj be a bankba, vidd be a meghagyást amit otthon kitöltöttél, és közöld, hogy nincs más választásod, vagy itt és most a fiókvezető írásban jelzi, hogy hajlandó a bank az ügy érdemi vizsgálatára és hajlandó az ügyfélbarát megoldás megtalálására, vagy pedig kéred a bíróságtól az okozott vagyoni és nem vagyoni károd megtérítését és a hitelszerződés visszaállítását. Az OTP-nél másképp nem fogsz zöld ágra vergődni. Emellett jelezzed feléjük, hogy értelemszerűen ez bankjogilag nem megengedhető, amit műveltek, így PSZÁF-vizsgálatot fogsz kezdeményezni.

Ezt mindenképp FIÓKVEZETŐNEK mondd el, egy ügyintéző nem érdekelt abban, hogy a bankfiókja per alá kerül-e vagy sem.


Nem tudsz mást csinálni. Ez egy olyan helyzet, amelyet meg kell oldani, és más úton nem fogod. El fogod veszíteni az ingatlant, ha ezeket záros határidőn belül nem léped meg.

2010. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Továbbá a PSZÁF-vizsgálatot mindenképp indítsd el azért, mert a válaszra nyitvaálló határidő (30 nap) alatt érdemi választ a beadványodra nem tettek.
2010. ápr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!