Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet valami hatranyom, ha a...

Lehet valami hatranyom, ha a nevemre valaki hitelt vesz fel?

Figyelt kérdés
5 evrol lenne szo. Egy baratom kerdezte meg, hogy beleegyeznek- e, mert o nem kaphat, mivelhogy hazas. En egyedulallo vagyok, nem tervezek sajat hitelt felvenni.
2013. febr. 19. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen. Majd tőled fogják vonni, hanem fog fizetni.

Én biztos ,hogy nem mennék bele.

2013. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Röviden, NE !

5 év hosszú idő, bármi történik tőled fogják követelni az összeget, mivel a te neveden lesz...

2013. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

El ne hidd már!

Ma már minden bank kéri a házastárs jövedelem, kereset igazolását is, és a hitel-szerződésben, mint adóstársat tünteti fel, tehát az, hogy a barátot házas, éppen előny, és nem hátrány.

Valami miatt a bankok nem adnak neki, lehet hogy már volt olyan hitele, ami bedugult, tehát a bankok előtt BAR-listás, azért nem kap.

Öt év nagy idő, akár fél év múlva, akár hamarabb-később a barátod nem fizeti a törlesztőt, abban a percben mindez a te nyakadba szakad. Akkor még vagy fizetgeted a saját keresetedből, vagy ha te vagy a hitelt felvevő, a te házadat viszik először.


Legyen eszed, ma már adóstársnak, kezesnek sem mennek el az emberek szívesen, még rokonnak sem, nemhogy barátnak. És mi van, ha esetleg te, vagy a családodban valaki lesz munkanélküli, kevesebb lesz a pénzetek, és a haver sem fizeti a részleteket. Gondolkodj már.

Ha megharagszik a haver, haragudjon.

Te is joggal haragudhatsz rá, hogy ilyen hazug szöveggel akar behúzni a csőbe.

2013. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A barátod addig lesz a legjobb barátod, amíg fel nem veszed a hitelt neki. SENKINEK fel ne vegyél, kezese se legyél, mert nagyon ráfizethetsz. Ma még a munkahely sem biztos, az egzisztencia sem. Évekre megnyomoríthatod magad, ha nem hallgatsz ránk. Tehát: NE, NE, Ne!
2013. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
NE!!! De még kezesnek se menj el!!! Én maximum a testvéremnek vállalnék ilyesmit, senki másnak!!!
2013. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"mert o nem kaphat, mivelhogy hazas"


Ennél még az is jobb lenne, hogy azért nem kaphat, mert emeszpés. :)


Annak, hogy nem kaphat hitelt, biztos JÓ oka van. Ha be mert vállalni nagyobb kockázatot, mint egy bank, aki milliós havi fizetéssel alkalmaz kockázatelemzőket, akkor csak rajta. Amúgy ez már nem fér bele a barátságba szerintem, max szülő-gyerek, esetleg testvér kapcsolatban tudnám elképzeni.

2013. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én megfordítanám a kérdést. Lehet-e ebből bármilyen előnyöd?


Úgy gondolom, ebből kizárólag hátrányod származhat, mert 5 évig te leszel a felelős a hitel visszafizetéséért. Ha egy bank valamiért nem ad hitel, annak jó oka van, viszont az nem indok a nemleges válaszra, hogy házas...

2013. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson. Ilyen, hogy azért nem kap, mert házas, nincs, ez hülyeség. Ha nem fizet, a bank tőled hajtja majd be a követelést, ami vagyontárgyaid, lakásod, illetve fizetésed egy részének elvesztésével is járthat, és hol lesz már akkor ez a "haver".
2013. febr. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!