Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP lakáskassza vagy a Fundeme...

OTP lakáskassza vagy a Fundementa a jobb?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lakáselőtakarékossági szerződést kötni. Néztük mindkét bankot és nem igazán sikerült eldönteni. Azt hallottam, hogy az OTP többet "kukacoskodik" amikor oda adja a pénzt és mindenféléről számlát kér, ebből kifolyólag eléggé megvan kötve a kezed és még azt is csináltatnod kell amit megtudnál magad csinálni. Ez így van?

A fundamentánál a legrövidebb futamidőt néztük míg az OTP nél a második "lépcsőn" gondolkodunk ami igaz hosszabb idő mint a fundamenta, de nem annyival.



2013. febr. 20. 16:33
 1/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Törvény írja elő, hogy LTP felhasználás esetén számlával kell igazolni a felhasználást. Nem kukacosak, mindegyiknek kérnie kell...

Nézd meg, hogy adott időszak alatt a kamattal, megtakarítással, állami támogatással mennyi pénzed lesz. Számold még rá a kezdeti díjakat, hogy hol, mit kell megfizetned, illetve nézd, hogy ki mit enged el akciósan. Majd tedd ki az egyenlőség jelet és válaszd az olcsóbbat.

2013. febr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az OTP LTP-nél lehet saját kivitelezésű lakásfelújítás esetén szemlét kérni (12.000Ft). Ekkor nem kell számlával igazolni a felújításra fordított megtakarítást. (Fundamentánál nem tudom, van-e erre lehetőség, de elképzelhető.)
2013. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eddig alapjában semmis válaszok érkeztek.

Kormányrendelet rögzíti a lakás-takarékpénztárak alapvető működését, így túl sok különbség nincs. A legjellemzőbb eltéréseket azonban felsorolnám:

Amiben az OTP a "jobb":

- sokszor akcióznak, ilyenkor nincs náluk számlanyitási díj (persze mindent megtesznek, hogy ezt később behajtsák az ügyfelen)

és amiben a Fundamenta a jobb:

- alacsonyabb a lakáskölcsön kamata 4,9% vs 3,9%

- abszolút rugalmas konstrukciók (értsd alatta bármikor igényed alapján változtathatod a megtakarításod főbb jellemzőit különösebb költségek nélkül)

- személyre szabott ajánlatkidolgozás a személyi bankár hálózatnak köszönhetően

- akár azonnali, vagy időközbeni kölcsönlehetőség

- nem kell sorban állni és számot tépni :D


De nézz azért utána, szerintem a Fundamenta nagyságrendekkel jobb!

2013. febr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Akkor kommentálnám az utolsó választ az én meglátásom szerint:


"Amiben az OTP a "jobb":

- sokszor akcióznak, ilyenkor nincs náluk számlanyitási díj (persze mindent megtesznek, hogy ezt később behajtsák az ügyfelen)"


Az akció mellé az ügyfél megkapja a kimutatást is, amit Fundamentánál is megkap, hogy a betett megtakarításai, az állami támogatás és kamat mellett mennyi pénze lesz, amikor kivenné. Ezek fix díjak, nem emelkednek. Tehát ha úgy tesz, ahogy leírtam az első válaszomban és a két terméket egymás mellé teszi és mérlegel, akkor valós képet kap. Ez nem hitel, hogy kamatfordulókor emeljenek esetlegesen a kamaton. Fix képet kap, aki megtakarítani szeretne....


"és amiben a Fundamenta a jobb:

- alacsonyabb a lakáskölcsön kamata 4,9% vs 3,9%"


Ez vitathatatlan, viszont azért én mellé nézném a kezelési költséget is mindkét ajánlatnál, ami ugyebár nem fix...


"- abszolút rugalmas konstrukciók (értsd alatta bármikor igényed alapján változtathatod a megtakarításod főbb jellemzőit különösebb költségek nélkül)"


Ez OTP LTP esetén, sőt szerintem minden hasonló típusú megtakarítás esetén így van.


"- személyre szabott ajánlatkidolgozás a személyi bankár hálózatnak köszönhetően"


Ez OTP LTP-nél is opció, lehet kérni tanácsadót, aki házhoz megy.


"- akár azonnali, vagy időközbeni kölcsönlehetőség"


OTP-nél csak azonnali vagy megtakarítás lejáratát követően igénybevehető kölcsön van, viszont azt megjegyezném, hogy hiteltanácsadóként úgy gondolom, hogy egy áthidalós Fundamenta hitel kamatnál kedvezőbb hiteleket lehet banki kínálatban találni, arról nem is beszélve, hogy én még olyat nem láttam, hogy a Fundamenta kezdeti hiteldíjakat engedne el, míg a banki kínálatokban rendszeresen megtalálhatóak a díjelengedési akciók...


"- nem kell sorban állni és számot tépni :D"

Ahogy a konkurenciánál sem, ha az ügyfél nem a bankfiókba megy, hanem tanácsadó segítségét kéri...

2013. febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Amiben a Fundamenta egyértelműen jobb: korrektebb, átláthatóbb, nem opcionális, hanem evidens, hogy felkeres a személyi bankárod, aki a továbbiakban az ügyeidet intézi, nem az fog veled foglalkozni, aki épp ráér. A kifizetések körül lehet megtapasztalni még az egyértelmű Fundamenta-előnyt, ezt én (vagy bárki) hiába mondom, meg kell tapasztalni. A Fundamenta nem akciózik, cserébe rugalmasabb és korrektebb. Az OTP számlanyitási akciója egyre jó: megköti a kezed. Ha akciósan nyitsz számlát, nem módosíthatod a szerződésedet, csak ha befizeted a számlanyitási díjat. Nem maradhatsz el befizetéssel, mert rögtön rád verik a számlanyitási díjat. Így csücsülsz bele egy önkéntes megtakarításból egy követelésbe. És ez főleg olyankor kellemetlen, ha megszorulsz, pár hónapig nem tudnád a vállalt összeget félretenni és akkor a szigorú OTP odavág neked egy szép -a havi megtakarításnál (amit ugye épp nem tudsz fizetni) nagyobb- összegről szóló követelést. Sok OTP LTP-s ügyfél szájíze keseredett már meg ez miatt. És sokan váltak emiatt Fundás ügyféllé. Jobb esetben. Rosszabb esetben általánosítanak és elfordulnak a lakástakarékoktól.
2013. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"úgy gondolom, hogy egy áthidalós Fundamenta hitel kamatnál kedvezőbb hiteleket lehet banki kínálatban találni". Ez csak egy esetben igaz: ha a banki hitel egy kamattámogatott hitel és a futamideje nem haladja meg az öt évet. Minden más esetben bukik a mutatvány.
2013. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Főzős Laci ***** válasza:
Mind a kettő nem korrekt! Úgy értem,hogy általában,amikor már nekik kéne fizetni,akkor jönnek a gondok:kötik az ebet a karóhoz,és nem a szerződés szerint járnak el.Már hallottam egy-két sajnálatos ügyet.Inkább egy fix havi összeget kell letenni 5-10-15 évig.
2013. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!