Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örökölt 2 millára befektetésne...

Örökölt 2 millára befektetésnek jobb-e a lakáskassza, mintha beteszem egy bankba?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 08:39
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
attól függ, mire gyűjtesz... ha úgyis lakáscélra (pár év múlva vásárlás vagy felújítás), akkor nem rossz az LTP, de másra azt nem fordíthatod és nem veheted ki idő előtt, viszont van rá állami támogatás is. Ellenkező esetben a bankbetét vagy befektetési alap a jobb megoldás.
2010. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szia! Az Én javaslatom erre az, hogy kérd hozzáértő véleményét nagyon jó befektetési és megtakarítási termékek vannak a piacon. Ebben tudok Neked segíteni.
2010. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszike ! Az igazság az,hogy nem akarok ügynökökkel,OVB-sekkel "üzletelni",csak jótanács kéne !
2010. júl. 26. 23:03
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy jó a lakástakarék. A 8 éves konstrukciónál meg már sok mindenre elhasználhatod, nem csak lakáscélra. Addig sem kúrod el hülyeségekre.


Amúgy meg úgy megy, hogy 30%-ot az állam támogatásként minden évre rátesz a befizetésekre, max 72000 Ft-ot, ez azt jelenti, hogy havi 20000-et befizetsz, év végén lesz 240000 Ft-od +72000 Ft.


Ráadásul ha banki hitelt veszel fel, akkor a lakástakarékban összegyűlt pénzzel megegyező összeget a lakástakarék pénztár neked kölcsönbe ad. Ez meg azért jó, mert a bankhitelnél önerő kell, ami eddig 50% volt, most meg még több is lehet. A lakástakarék kölcsöne meg hiába kölcsön, mégis önerőnek számít, mert nem a a bank adja, így meglehet az önerő. Érthetően: 10 milliós hitelhez mind 5 millió készpénz kell, de ha van lakáskasszád, akkor elég a lakáskasszában összegyűjtött készpénz, meg a lakástakarékpénztár kölcsöne.


Két lakáskassza van ma, a Fundamenta és az OTP. Akinek van pénze, az anyu/apu/bárki nevében is fizesse be, mert össze lehet majd vonni, és minden befizetésre jár a 30% állami támogatás.

2010. júl. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

09.34..!

Köszi !

Tehát: én 4 évesről hallottam,..akkor van 8 is.

Már csak egy pénzintézetet kell keresni,ahonnan 8 évig havi bontásban megy a pénz.jól gondolom,vagy nem?

Kisördög : Mi van, ha a futamidő vége előtt megszűnik a cég/funda/,vagy eygszer csak állam bá' nem adja hozzá a részt ?

2010. júl. 28. 14:30
 6/20 anonim ***** válasza:
Fundamenta lakáskasszánál a 8 éves konstrukciót is az új módosítás szerint csak lakáscélra lehet felhasználni. Az önerőgyűjtésbe többen is beszállhatnak, de csak abban az esetben kapja meg az állami támogatást, ha tulajdonos vagy az lesz. Az önerő banki hitelnél 20%. Te döntöd el, hogy elég-e Neked fél információ.
2010. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hallgathatsz az ügynökre itt előttem, végül is ő jutalékot kap utánad, neked meg nem lesz kevesebb pénzed. Csak óvatosan, mert előszeretettel ugrasztják bele az embert biztosításba, erre érdemes odafigyelnni!
2010. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Csak a pontosítás végett az egyedi kínáló őket hívják csúnya szóval ügynöknek egy cég képviselője, nyilvánvaló a saját érdekeit képviseli. Nekem nem kell rábeszélni senkit rossz termékre, mert nem vagyok elkötelezve egy cégnek sem, Nekem az ügyfél igényeit kell figyelembe venni és annak megfelelően személyre szabott megoldást javasolni, a döntés mindig az Övé. Miért nehéz elhinni, hogy létezik ilyen tanácsadás? Egyébként szerződéskötésért mindenhol jutalékot adnak bárhol kötöd ezt mindenki tudja. Pl. postára, bankba mész mindenhol kínálnak valamit és el kell nekik adni ha jó, ha rossz termék, mert a tervet hozni kell.
2010. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Persze ! Tulajdonos leszek....Vagy a lányok/még kicsik/.

De hogy bármilyen hitelt--lehet bármi--SOHA nem fogok fölvenni,az tuti !

2010. júl. 29. 12:39
 10/20 anonim ***** válasza:
Igazad van ez a helyes gondolkodás, remélhetőleg sokan ismerik ezt fel, ezért szép az Én szakmám, még ha le is ügynököznek. Pont az a feladat, hogy az embereket megtakarításra ösztönözzük. Tudom akna munka ez Magyarországon, de a pozitív gondolkodás biztató. Szép napot mindenkinek.
2010. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!