Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kamattámogatott hitelnél...

Kamattámogatott hitelnél illetve államilag támogatott hitelnél mennyi önerőt kell fizetni?

Figyelt kérdés
Van erről valakinek tapasztalata? Interneten csak annyit írtak, hogy a hitelösszeg és a vételár közötti különbséget, amennyiben van.
2013. febr. 21. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a szabály, mint a nem támogatott hitelnél.


Pontosan meg tudom mondani, hogy Neked/nektek mennyi önerőre van szükség, ha megírod az alábbiakat:


Milyen értékű házat szeretnél megvásárolni?

Hol vásárolnál?

Kb milyen állapotút vennél? (új, használt, felújítandó, stb)


Mennyi az összes nettó legális bevétel (adós, adóstárs)?

Életkor?

Van-e egyéb hiteletek?

2013. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
ugyanannyi önerő szüksége, mint a piaci hitelnél. Törvény 20% önrészt ír elő, sok bank minimum 25% önerőt kér, de a jövedelmi viszonyaitoktól függően a bank kérhet több önrészt.
2013. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Gratulálok az előttem szóló két okostojásnak...látom mennyi közötök van a hitelezéshez.

Még most is lehet 0 azaz nulla forint önerővel ingatlant vásárolni.

Ugyanis a bank az ingatlan értéke alapján számolja ki,hogy mennyi hitelt tud kihelyezni az adott ingatlanra. Nem pedig a vételár alapján...

Nekem jelenleg is van olyan ingatlanom eladó,amit 16,6M-ra értékelt a bank,viszont a vételára 11,5M. ergo ez telibe hitelezhető.

Ennyi.

2013. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

utolsó, Te igazán hülye vagy és értelmezni sem tudod a válaszokat....


Nézz utána, hogy a jogszabály előírja a 20% önerőt. Arról nem volt szó, hogy vételár vagy forgalmi érték...


Nyilván készül egy értékbecslés, ami megállapítja, hogy mennyibe kerül az ingatlan és annak a 20%-a lesz....


Itt azért megjegyezném, hogy számos bank van, ahol az értékbecslés eredménye és az adásvételibe írt érték között mindig az alacsonyabbat veszi figyelembe.


A második hozzászólóról kifejezetten tudom, hogy tudja mi a teendő olyan esetben, amikor előfordulhat, hogy az ingatlan értéke magasabb, mint a vételára, de a kérdés nem erre irányult...


Jogszabály szerint pedig 80%-nál jobban nem lehet megterhelni egy ingatlant...

2013. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kérdés arra irányult,hogy mennyi ÖNERŐT kell fizetni...

Sötétek vagytok mint az éjszaka...

2013. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

laci0101


A hozzászólásaid alapján nekem úgy tűnik, meglehetősen tájékozatlan, ez mellett arrogáns és lekezelő vagy. Kifejezetten rossz kombináció.

2013. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves" cseresznyefa(sz)!


Úgy látom ismét sikerült a kérdésre válaszolnod...

Már nagyon sok éve élek a hitelezésből és nem is rosszul.

Szóval nem gondolnám azt,hogy tájékozatlan vagyok...

2013. febr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Laci0101


A kommenteddel csak magadat minősíted. (A nekem szánt jelzővel meg különösen.) Sajnos pont az olyan stílusú "értékesítők" miatt, mint amilyen te vagy, rossz a tanácsadók megítélése. Nem vitatom, hogy jól megélsz hiteltanácsadásból, azt sem kérdőjelezem meg, hogy láttál már hitelezést, de hogy nem vagy körültekintő, az biztos.

(Azért nagyon ne aggódj, a kérdező kapott tőlem választ, mivel kért.:))

2013. febr. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Csak nem itt szerzed az ügyfeleket?:)

Vicces...

2013. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Laci, Laci, a kérdés megint téged minősít:)
2013. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!