Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Majdnem lenulláztam a hitelkár...

Majdnem lenulláztam a hitelkártyámat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 milliós keret volt rajta, de már csak 300 000 ft van rajta.Most havona kb. 40 000 ftot kell fizetnem rá, de nem nagyon bírom.Lehet tenni valamit,hogy kevesebbet kelljen fizetni?
2013. febr. 22. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

700 ezret el tudtál költeni, de havi 40 sok? :o


Nem lehet mit tenni, max tanulni az esetből, hitelkártyát soha. Debit bankkártya kell.

2013. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hirtelen lecsökkent a fizetésem 60 ezer ft tal és ezért nem tudom fizetni.
2013. febr. 22. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán a hitelkártyatartozás kiváltása az egyetlen, amiért megéri egy másik kölcsönt felvenni. Alacsonyabb kamata lesz annak, mint a hitelkártyának, az tuti. Ha betolod az egészet a hitelkártyába, akkor jelentősen csökkenni fognak a havi kamatkiadásaid.
2013. febr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
milyen hitelt adhatnak nekem?személyi kölcsönöm már van sajnos.Valahogy szeretném ezt kifizetni.
2013. febr. 22. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, így nehéz, ha már van személyi kölcsönöd, másikat már ne vegyél fel, inkább kezdd el eladogatni a dolgaidat, amik nem létfontosságúak. Más ötletem nincs. Ha nagyobb összeg kell, akkor bizony autót, lakást is el lehet adni. Hosszútávon jobban jársz, ha megszabadulsz az adósságaidtól.
2013. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most mondhatnám, hogy ezért kell átgondolni, érdemes-e nagyobb lábon élni, mint ami megengedhető, de mivel erre remélhetőleg már a kérdező is rájött és ettől a helyzete sem lesz megoldva, így nem teszem.

Első körben menj be a bankodhoz és kérj tanácsot arra vonatkozólag, hogy mit tudsz tenni? Másfelől fogj egy ollót és vágd ketté a kártyát, mielőtt kísértésbe esnél és ismét hozzányúlnál. Legvégső esetben pedig fizesd akkora összegekkel, amit elbírsz, hogy lássák; van fizetési hajlandóságod. Mivel ez ugyanúgy hitel, mint bármi más, ugyanúgy nem a te pénzed, ezért a hitelező ugyanúgy végrehajtásra adhatja a követelését, mint bármi más esetben. Mindenképpen lépj kapcsolatba a bankoddal és vázold a helyzetet. Itt csak apránként tudsz tenni valamit, csodák nincsenek.

2013. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!