Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek mekkorára ugrott meg a...

Kinek mekkorára ugrott meg a CHF alapú hitele az elmúlt két évben?

Figyelt kérdés

És a lényeg:mennyivel indult a törlesztő,mennyit vett fel,hány évre?

És a főkérdés:ki meddig bírja még? :((


2013. febr. 24. 01:54
 1/6 anonim ***** válasza:

2007-ben felvett 40.000 Chf (akkori árfolyamon 6,4 millió HUF), 35 ezerről indult.


2 év után havi 70-ig bírtam fizetni, utána fizetéskönnyítő programmal havi 30-at fizettem 2 évig.

2011-től visszaállt és melléjött egy másfél milliós Ft hitel, a fizetés könnyítő gyűjtőszámláról.

Végtörlesztésről 2 millió híján lemaradtam, bankok nem vállalták át az igénybe vett fizetéskönnyítés miatt, most havi 90-98 ezerrel fizetem, de legkésőbb jövő nyáron ki szeretném tisztázni.


Caklipakli 43.000 CHF kellene még visszafizetni, így 5 év után (cca. 11 millió mindennel együtt )

2013. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én 2007 ben 3 milliót vettem fel.Persze nem maradt meg tisztán ennyi hiszen még a levegőhasználatot az irodában, azt is levonták.

2007-2008 ban fizettem a megállapodott 31.000 Ft-ot aztán 2009 től szépen kezdett felfelé,aztán egyre jobban felfelé kúszni.Ma 78 ezer a 31 ezer.Na,és akkor itt a vége,eldöntöttem,hogy perelek.Elég volt a nyúzásból,én ilyet nem írtam alá.

2013. febr. 25. 02:10
 3/6 anonim ***** válasza:
41.000,- Ft volt és most 86.000,- lett. Ez van, ha tudjuk, hogy jön ez a válság, nem veszünk fel hitelt. De az a baj, hogy nem vagyunk jósok. Osztottam szoroztam és jelentkeztünk az árfolyamrögzítésre. Így majd 65.000,- Ft lesz a hitel.
2013. febr. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

jente, nem kötekedésképpen, csak a realitás miatt..


Azzal azért számolj, hogy most könnyebb lesz ugyan, de később két hiteled lesz és a kisebb összegűt nem fizetheted vissza hamarabb, mint nagyot, tehát az is 15-20 évig ketyegni fog, ha nem tudod visszatolni hamarabb az eredeti tartozásod.


Kb ugyanúgy jársz, mint én az áthidaló kölcsönnel.

Tehát 3-5 év múlva megint ott leszel, mint tegnap voltál, ha nem több lesz a tőke tartozásod. Bár jól hangzik,hogy az állam átvállal a gyűjtőszámlás kamatrészből.


Szóval lehet árfolyamrögzítéssel átmeneti megoldást találni, de ezzel párhuzamosan a bevételi oldalt is növelni kell, hogy később ne legyen gond.

2013. febr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Bak Norbert! Igen, sokat osztottam szoroztam, bementem a bankba, ahol konkrét kalkuláció is történt. Tehát most 86.000,- Ft-ot fizetünk, árfolyamrögzítés után viszont 65e lesz. Marad 21.000 Ft a zsebünkben, amiből 15 ezret elrakunk, kamatoztatunk és még ezen felül marad még 6.000,- Ft, amivel bármit kezdhetek. Kis embernek ez is sok pénz. Az árfolyamrögzítés lejárta után 88 ezer Ft-ot fogunk fizetni elméletileg, ezt a banki ügyintéző számolta. Mikor bementem a bankba az árfolyamrögzítés miatt a hölgy szinte le akart beszélni róla. Én meg csak erősködtem, hogy azért nézzünk már egy kalkulációt. Elkerekedett a szeme az ügyintézőnek, ahogy meglátta a számokat.

Na lényeg a lényeg, hogy rögzítettünk, talán 4 év múlva jobb lesz minden, vagy nem...

2013. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös


Sajnos el kell vennem a jókedvedet.Egy hitelből kettőt csináltál,és azt nem tudhatod,hogy öt év múlva merre lesz a CHF árfolyamilag.Nem volt egy okos ötlet,hidd el.Mindenkit óvva intenek az árfolyamrögzítés megkötésétől,akik egy kicsit is konyítanak a devizahitelezés körüli botrányhoz.Hogy a banki ügyintéző mit kalkulált ott neked helyben,az egy dolog.Mondtak ők már kacifántosabbat is...lásd: a CHF nem nagyon fog mozogni,nem kell aggódni 2006-2007-2008-as banki szlogen.És íme......lassan forradalom van a bankok és a hitelesek közt.Nekem van egy jó pár deviza károsult ismerősöm akik nagyon megbánták,hiszen már most többet fizetnek mint amennyiben megállapodtak a bankkal.

2013. febr. 26. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!