Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Telefonos tartozás, végrehajtá...

Telefonos tartozás, végrehajtáson. A végrehajtás elévült? Milyen ügyvéd foglalkozik ezzel?

Figyelt kérdés
Évek óta húzódó telefonos tartozásról van szó, több százezer forintról. Aki csinálta ezt a tartozást,megígérte hogy fizetni fogja nekem a részleteit, persze összesen 3 részletet adott, én eg nem fizettem. Ez már a végrehajtás után volt. Hivatalos részletfizetést nem kötöttem a végrehajtóval, csak megegyeztünk, hogy fizetek 10.000-t. Az utolsó részletet 2011 szeptemberében fizettem be, azóta nem és nem is kaptam csak most levelet azóta a végrehajtótól. Itt is érvényes az 1 éves elévülés? Milyen ügyvéd foglalkozik az ilyen dolgokkal? Gazdasági?
2013. febr. 25. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már végrehajtónál van,akkor nincs elévülés már. Az a kérdés,hogy végrehajtónál,vagy behajtócégnél van. Ez viszont nem mindegy.
2013. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Végrehajtónál, 5 éve került hozzá az ügy. De igen, én úgy tudom, van végrehajtási jog elévülési idő.


"1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról A végrehajtási jog elévülése 57. § (1) A végrehajtási jog a végrehajtandó követeléssel együtt évül el. (2) A végrehajtási jog elévülését általában kérelemre kell figyelembe venni; hivatalból akkor vehető figyelembe, ha az alapjául szolgáló követelés elévülését is hivatalból kell figyelembe venni. (3) Ha a végrehajtási jog elévülését a (2) bekezdés szerint figyelembe kell venni, a végrehajtási jog elévülési határidejének letelte után előterjesztett kérelemre nem lehet végrehajtást elrendelni, és a már elrendelt végrehajtást nem lehet folytatni. (4) A végrehajtási jog elévülését bármely végrehajtási cselekmény megszakítja."

2013. febr. 25. 13:41
 3/6 anonim válasza:
Ha a végrehajtónál van nem fog elévülni ráterhelheti a számládra és más járadékodra.A végrehajtónak az a dolga hogy beszedje tőled a pénzt 1 év alatt.
2013. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de épp ezt irtam, hogy lassan 5 éve húzódik az ügy. Na mindegy, köszi a hozzászólást azért.
2013. febr. 25. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor évülne el, ha a végrehajtó nem csinálna semmit x évig.
2013. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Távközlési szerződésből eredő követelés 1 év alatt évül el, és ha végrehajtónál van az ügy, akkor "még szerencsésebb" a helyzet, merthogy az elévülést kizárólag végrehajtási cselekmény szakítja meg, semmi más. [Tehát már nem elég a fizetési felszólítás vagy egyenlegközlés, az már nem szakítja meg az elévülést, csak a végrehajtásra tett intézkedés, foganatosítás, letiltás stb.]


Ennek megfelelően, ha az elmúlt 1 évben nem történt végrehajtási cselekmény, és az elévülés nyugvására sem volt ok (pl. az adós a bejelentett lakcímén elérhető), akkor kérhető a végrehajtás megszüntetése elévülés miatt. Ezt a végrehajtást elrendelő bíróság/törvényszék részére kell megküldeni végrehajtási kifogásként.


Fontos! Ne keverjük a végrehajtást az adósságkezeléssel. Ha nem önálló bírósági végrehajtó foganatosított végrehajtást, hanem követeléskezelő (pl. EOS Faktor és társai cégek), akkor szó nincs arról, amit írtam.

2013. szept. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!