Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy eladó ház 7M-ért....

Van egy eladó ház 7M-ért. Nekem 3M Ft-ot tuti fel kellene vennem az OTP-nél ha meg akarom venni. Na de most 6 évig nyögjem a kamatot? Mostanában mennyire éri meg hitelt felvenni.

Figyelt kérdés
Ha meg nem veszem fel soha nem költözök külön és ez olyan ház hogy nem kell ujjitanom semmit rajta.
2013. márc. 6. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért egy házba akarsz költözni? Keress inkább egy kis lakást.


Ha van 4 milliód és nem vagy lekötve sehol, akkor akár az ország másik végébe is költözhetsz, mondjuk hogy jobb munkát találhass.

2013. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok innen elmenni. És házat akarok mert van kert és nem kötöttek a lehetőségeim. Ez pedig közel van nekem mindenhez.
2013. márc. 6. 20:11
 3/10 anonim ***** válasza:
3 millió forinttal 6 évre 12% THM mellett havi 58 ezer lenne a törlesztőd.
2013. márc. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Választhatsz hosszabb kamatperiódust és akkor nem kell aggódnod.

Miért az OTP Bankban gondolkozol? Máshol nem lennél hitelképes? Érdemes lenne máshonnan is kalkulációt kérni és több bank kínálatából választani.

2013. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én Otp-s vagyok, megbízható banknak tartom. Ersténél jártam ott rosszabbak a feltételek. K&H-ban sem tul jo.

OTPnél induló költségeknél elengedik a felét kb.

2013. márc. 6. 20:45
 6/10 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
Jogosult vagy az otthonteremtési kamattámogatásra? Ha igen, akkor válaszd az OTP bizalom hitelét 5 éves kamatperiódussal.
2013. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a problémádat, azt szeretnéd, hogy a lehető leggyorsabban kifizethesd a hiteledet és ne 6 év alatt, emellett a lehető legkevesebb kamatot szeretnél fizetni.


Erre lenne egy jó ajánlat az OTP-nél (más banknál is működik), amivel 48 hónap alatt kifizethetnéd a teljes hiteled, az állami támogatásoknak köszönhetően pedig alig kell többet visszafizetni, mint amit felvettél, de ehhez az alábbiakat kell teljesíteni:


- Legalább 6 hónapos munkaviszony (egy munkahelyen)

- Nincs adótartozásod

- Nincs TB tartozásod

- A megvásárolandó lakás legalább komfortos

- Kb 110-120.000Ft a nettó béred, vagy van egy megfelelő adóstársad

- szükséges hozzá még egy olyan közeli hozzátartozó, akinek a nevére Lakástakarékpénztári megtakarítást lehet kötni.


68.020Ft/hó a részletet kellene fizetni 45 hónapig, majd 3 hónapig 27.720Ft.ot, tehát 48 hónap az össz futamidő.


Az összes visszafizetendő így 3.144.060Ft, ami szerintem egy igen jó ajánlat.


A havi részletek fixek. Az ajánlatban két fajta lakáscélú állami támogatás is van, azért ilyen kedvező.

2013. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
Cseresznyefa által írt OTP-és hitel csak akkor működik, ha nem egyedüli adós vagy.
2013. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Hiteltanácsadó


Az általam bemutatott hitelajánlathoz nem szükséges adóstárs. Nem LTP-vel kombinált hitelt ajánlottam, mert akkor nem is tudna az ügyfél 4 év múlva végtörleszteni két LTP-ből.

(A bank másképp számolja a jövedelem terhelhetőségét, ha nem kombi a hitel.)

2013. márc. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
nem LTP kombira gondoltam, hanem az előhitelre, de nem számoltam utána. Csak első ránézésre ez ugrott be, viszont ott fejenként 2millió ft-ot vehet fel max.
2013. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!