Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kifutott Fundamenta szerződésh...

Gabo1111 kérdése:

Kifutott Fundamenta szerződéshez felvehető lakáskölcsönt mekkora sikerrel lehet megszerezni? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Szeretnék érdeklődni, hogy aki már próbálta felvenni, annak mennyire volt készséges a Fundamenta a reá vonatkozó szerződéses kötelezettség teljesítésében.

2013. márc. 11. 15:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Elég nagy sikerrel meg lehet szerezni.

Ha nem vagy KHR listán és nem munkanélküli segélyből élsz, akkor nemigen kell semmitől tartanod.

2013. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,de az üzletkötök "ne aggódj, minden rendben lesz" válaszainál konkrétabb tapasztalatot keresek.

Mivel jelenleg leigazolt két átlagbér feletti fizetés mellett kekeckedik a Fundamenta, és halogatja a hitet folyósitást.

2013. márc. 12. 10:25
 3/25 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

nem vagyok Fundamentás, de több ilyen hitelre volt már rálátásom.


Szóval, ha a bírálaton megfelelő a jövedelmed, akkor minden további nélkül odaadják a hitelt. Ha kevés a jövedelem, akkor adóstárs bevonását kérik vagy közlik, hogy mennyire lennél hitelképes. Tapasztalatom szerint a Fundamenta szigorúbb a jövedelembírálat során, mint a konkurenciája vagy más bankok.


A lejárt megtakarítás után adható állami támogatott ft hitelnél nem fogsz kedvezőbbet találni.


Viszont ha nem lejáró megtakarításod van, hanem áthidaló hitelben gondolkozol, annál találhatsz banki kínálatban olcsóbbat.


Ha véletlen a Fundamenta nem adja meg a kért hitelt, akkor a banki kínálatból tudsz választani. Bankonként eltérő, hogy milyen és mennyi jövedelem kell nekik adott hitelhez, így ha a Fundamenta esetleg elutasít, akkor szóba jöhet más bank hitele még.

2013. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, köszönöm, hogy egy lényegre törő válaszból ilyen messzemenő következtetést vonsz le. Januárban vettem fel a második lejáró számlám után a lakáskölcsönt. Elég konkrét tapasztalat?
2013. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Egyébként mit jelent az, hogy kekeckedik a Fundamenta? Ennél valami konkrétabbat lehetne?
2013. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Igen pont az alacsony kamatai miatt szeretnénk kihasználni ezt a hitel konstrukciót.


Konkrétumok nélkül: Lejárt 4 éves szerződéssel szeretnénk felvenni a hitelt rendszeres megtakaritással, két átlagbér feletti fizetéssel. Az egyikünk fizetése családon belülről érkezik, de rendes bejelentett munkaviszonyból, azonban ezt a Funda nem hajlandó elfogadni, és plusz kezeseket kér, amit persze nem tudok és nem is akarok felmutatni az adott jövedelemink mellett, amelyek az egyéb kiadásainkkal is bőven fedezik a Lakáskölcsön fix kb. 30000 öszegét

Hozzáteszem, hogy csak a 1.5 millás határig vennénk fel( akinek ez mond valamit), tehát "egyszerűsitett dokumentációval", de már lassan olyan mélységig kiveséznek minket, mintha külső szereplők lennénk és minimum egy lakás árát szeretnénk felvenni.


Innentől kezdtem gyanakodni hogy a Fundamenta szeretne kibúvót találni a hitel folyósitása alól, aminek THMje 5,3.

Igy érthető hogy nehezen adja ki, mivel ennél jóval magasabb kamatokon is ki tudná helyezni. De persze ez csak egy feltételezés :)


Ez a kis ügyintézés tavaly október óta húzódik. Ezért próbáltam érdeklődni, milyenek a tapasztalatok. Esetleg csak nekem vannak nehézségeim.


Üdv

2013. márc. 12. 18:02
 7/25 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a Fundamenta ebből él, hiszen kizárólagosan lakáscélú megtakarításokkal kapcsolatos betétgyűjtéssel és hitelezéssel foglalkozik. Tehát illogikus feltételezés azt gondolni, hogy nem érdekük hitelezni. Ha a családon belüli munkaviszonyba kötöttek bele, akkor ott valami nem kerek, mert egyébként ha a jövedelmi helyzet tisztázott és a kiadások után meghatározott összeg a rendelkezésetekre áll, nem lehet semmi akadálya a hitel folyósításának. Én nem jártam még így és akiket ismerek, ők sem.
2013. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Előre bocsátom, Fundamenta Személyi Bankár vagyok, ha emiatt kevesebbet ér a szavam, hát ...

A 6-os hozzászólásnál már engedett némi bepillantást a dologba, ennek alapján írom a következőket, bár így is lesz benne feltételezés:

1 500 000 Ft LK alatt két fő jövedelemigazolása szükséges, és nem kell ingatlanfedezet. A gond meglátásom szerint nem is itt van, hanem a jövedelemmel. "egyikünk fizetése családon belülről érkezik", ilyen esetben az adott vállalkozásról kérünk be papírokat, ellenőrizendő, hogy nem csak időlegesen van egy magasabb jövedelem kimutatva az adós/adóstárs részére. Családon belüli jövedelemnél ez így megy minden esetben. Nyilván itt van probléma (bár az nem derül ki a hozzászólásából, mi lehet az). Vagyis maradt egy jövedelem az ügyletben, ami kevés, ezért kér a hitelközpont még egy adóstársat/kezest.

Önöket senki nem akarja kivesézni, mint ahogy mást sem. Mindössze annyiról van szó, hogy megtakarítása 2,5 szeresét felveheti lakáskölcsönként 3,9%-os fix, forint alapú kölcsönként, és ennek ez a feltétele mindenkivel szemben, ami az általános gyakorlatban nem szokott gondot okozni.

Szívesen válaszolok a további kérdéseire is!

2013. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Kedves FSZB!


Köszönöm a hozzászólását.

Tisztáznám, hogy nem az ellenszenv miatt próbálok Fundamentán kivüli infókat keresni, hanem mert a SZB-k nem szoktak rendszerint szembesülni az ügyfelek utóéletével, amikor már közvetlen levelezésben vannak a céggel. Higgye el megdöbbentő, és ez nem feltételnül mindig a SZB hibája, bár ők is mondtak nekem már szöges ellentéteset a Call-centerhez képest, és akkor kinek higgyen a "földi halandó"?


Hitel: Valóban érthető lenne a Fundamenta hozzállása, ha közben nem fizetük volna rendszeresen a megtakaritást. A szerződés kötésekor nem vizsgálja senki, hogy képes vagyok-e a jövedelmemből fizetni, sőt külön kiemelte a SZB, rendszeres megtakaritás esetén minden további nélkül a hitelt is kifizetik.

Hozzáteszem a szerződés egy személyre szól, és tartalmazza lakáskölcsönrészt is.

Bár valóban nagyobb összeget is fel lehet venni de a 1,5m alig több mint a megtakaritás. Igy szinte érthetetlen ez a fajta kekeckedés.

Egyébként minden szükséges igazolást leadtunk a családi cégről, ami egy kft. A bejelentett munkahely teljesen független a cég milyenségétől, családi vállalkozásnál is kell járulékokat fizetni, és "idegen" cégnél is lehet tényleges munkavégzés nélkül munkaszerződésem, kapcsolat kérdése. Ez pusztán kötöszködés a Fundamenta részéről.


#7: A fundamenta valóban ebből él, de meg lehet nézni a hitel kihelyezési számaikat, messze alul maradnak attól ami kihelyezhető lehetne: kevesebb mint 50%. De ez már lassan OFF téma.

2013. márc. 13. 22:17
 10/25 anonim ***** válasza:

"Hitel: Valóban érthető lenne a Fundamenta hozzállása, ha közben nem fizetük volna rendszeresen a megtakaritást. A szerződés kötésekor nem vizsgálja senki, hogy képes vagyok-e a jövedelmemből fizetni, sőt külön kiemelte a SZB, rendszeres megtakaritás esetén minden további nélkül a hitelt is kifizetik."


Már a felvetést sem értem. Miért kellene vizsgálni, hogy te tudsz-e majd rendszeresen megtakarítani? A szolgáltató vállal kockázatot azzal, ha te számlát nyitsz? Nem. Te vállalsz? Nem, hiszen mi a legrosszabb, ami történhet? Hogy nem fizeted, amit vállaltál és így nem teljesül a célod. Nem kapod meg az állami támogatást, az addigi befizetett pénzedet meg visszakapod. Mit is kéne akkor vizsgálni?



"Hozzáteszem a szerződés egy személyre szól, és tartalmazza lakáskölcsönrészt is." Érdemes olvasgatni az ÁSZF-et. Te, mint szerződő, jogosult vagy állami támogatásra, rendszeres megtakarítás mellett. Továbbá a megtakarítási időszak végén eldöntheted, hogy álltámal, vagy anélkül, hitellel, vagy anélkül kéred a szerződés lezárását. A szerződéses összeg megtak+hitel, de a hitel nem automatikus, hanem opcionális. A lakástakarék pénztári törvény pontosan meghatározza a feltételeket.


Miért gondolod, hogy a Funda nem vizsgál hitelképességet? Neki ugyanúgy kockázat a hitel folyósítása, mint bármelyik pénzintézetnek, azért puszira ők sem hiteleznek.



"Bár valóban nagyobb összeget is fel lehet venni de a 1,5m alig több mint a megtakaritás. Igy szinte érthetetlen ez a fajta kekeckedés." Képzeld el, ha az a közel 680 ezer ügyfél is mind így gondolkodna.



"#7: A fundamenta valóban ebből él, de meg lehet nézni a hitel kihelyezési számaikat, messze alul maradnak attól ami kihelyezhető lehetne: kevesebb mint 50%. De ez már lassan OFF téma."


a Fundamenta a három legnagyobb hitelező egyike. A hitelkihelyezési számok attól függnek, hogy mennyi hitelt vesznek fel az ügyfelek. Mivel a Fundamenta zárt rendszerű hitelintézet, csak a saját ügyfelei részére hitelez. Hogy adjon ki több hitelt véleményed szerint, ha ennyire volt igény? Ha nekem nincs szükségem hitelre, nem fogok felvenni.


A vállalkozás körül tuti, hogy nem kerek valami, ok nélkül nem dobnak vissza hitelt.

2013. márc. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!