Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a megszokott eljárás, ha...

Pachenkoooo kérdése:

Mi a megszokott eljárás, ha egy kft. Fizetésképtelen lesz?

Figyelt kérdés

Gondolkodom saját vállalkozás elindításában. Piackutatás már megvolt, előreláthatólag piacképes lennék jó pár évig Budapesten.

Ahhoz, hogy el tudjak indulni, mindenképpen kell tőke, amit csak hitelből tudok megoldani. Megközelítőleg 5-7 millió Forintról van szó. Eddig két lehetőséget találtam:

1. Széchenyi programból vállalkozás támogatás.

2. Valamilyen vállalkozói hitel, külső cégtől, banktól.


A kérdésem az lenne, ha ne adj Isten bebukik a vállalkozás és fizetésképtelen lesz, akkor mi a megszokott eljárás? Hogy fizettetik vissza, stb? Illetve ki mit javasolna, a tőke megszerzésére?


Nem kamucége, adócsalni, pénztmosni szeretnék, csak szeretnék előre tervezni annyi eshetőségre, amennyire csak lehetséges.


Ebből következik, hogy ésszerű hozzáértő emberek véleménye, tapasztalata érdekel, nem pedig a trollkodás, felesleges, szükségtelen okoskodás.


2013. márc. 23. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos. Ilyenkor lehet csődeljárás indul és megpróbálnak segíteni a tartozások rendezésében. Ha bejön akkor szuper, ha nem akkor a cég tulajdonait eladják és abból fizetnek ki mindent amit tudnak. Ha nem tudnak mindent kifizetni, akkor ez van. A kft-ben ez a jó ebből a szempontból hogy ennyit lehet tenni ellene. Persze meg fog szűnni az utolsó esetben.
2013. márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha mégsem működőképes a cég, és van hitele, akkor csak a céget piszkálják? Akkor nem lett változtatás, hogy az ügyvezető saját vagyonával felel? Nyilván nem szeretném, ha nem működne, de azt sem akarom, hogy a gatyám rámenjen egy esetleges sikertelenségre. Ebben az országban eleve úgy kell tervezni szerintem, hogy pénteken még minden szép, hétfőn meg már csődközeli a helyzet.
2013. márc. 23. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Mostanában nem vagyok képben a jogszabályokkal, de ha változtatták a tagok viszonyát akkor lehet, hogy piszkálnak. Tehát ha korlátlanul felelős leszel(bár én nem hinném, hogy olyan lesz a törvényben) a kft-ben akkor lehet hogy nem csak ennyi.
2013. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kezdő vállalkozás jó esetben is csak fedezet (ingatlan) bevonásával kaphat egy kevéske hitelt, tehát elsősorban ez az ingatlan fog elúszni.
2013. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!