Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tudok legelőnyösebb...

Hol tudok legelőnyösebb lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok járatos sem a hitelekben sem az ingatlanokban, de azt érzem hogy nem éri meg albérletet fizetnem évekig inkább vennék egy lakást.A régió Komárom-Esztergom megye azon belül Tatabánya.Havi jövedelmem 160E HUF körül mozog néha több néha kevesebb, állandó munkahelyem van és nincs családom,se párom szóval egyedül intéznék mindent.

2013. márc. 24. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelen gazdasági környezetben nem ajánlom semmilyen hitel felvételét! Ha tényleg saját lakást akarsz, akkor irány külföld. Lehetőleg olyan szezon munkákat érdemes nézni, ahol fizetik a szállást és a kaját is.(ausztriában rengeteg ilyen van.) 4-5 szezon alatt könnyedén megtakarítasz annyi, amiből vehetsz egy lakást. Én is így csináltam, nem bántam meg. ha csak hitelből tudtam volna venni, akkor inkább albérletben laktam volna, de hitelt semmiképp nem vennék/veszek fel.
2013. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A jövedelmed megfelelő egy lakáshitelhez, de az is fontos, hogy legyen legalább 30% önerőd a lakásvásárláshoz, vagy plusz ingatlan fedezet.
2013. márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Mekkora értékben szeretnél vásárolni? Panelt vagy téglát? Házat vagy lakást? Mennyi önerőd lenne hozzá?

Jövedelmed elméletileg megfelel a hitelfelvételhez, de kérdés, hogy mekkora hitelben gondolkozol és mekkora önerővel rendelkezel...

2013. márc. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
lakast szeretnek,teglat.kineztem egyet 4.2m ft ert es kb 4.5-4.8- ig vennek fel hitelt ra a megvasarolt ingatlanra.Azert tobbet hogy mar ujithassam is fel,es azert az ingatlanra mert mas nincs.Tiszta hatterrel rendelkezem pedig voltam mely ponton,700 e tartozasom volt bankoknak szemelyi hitel meg A-hitel miatt,de aztan tavaly elszantam magam igy mindent rendeztem.Csak a jovedelmem van igazabol erre a celra.
2013. márc. 27. 22:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez így sajnos nem fog menni, mert ha csak a megvásárolandó ingatlan lesz a hitelre a fedezet, akkor mindenképpen kell önerő is. Nem lehet a teljes vételárat jelzálog hitelből kifizetni, de az az elképzelésed, hogy eleve több hitelt vegyél fel, mint a vételár, az teljesen kizárt.


Egy megoldás lehet, de az költséges és én szívem szerint lebeszélnélek róla, mert túlterhelnéd vele magad.


A megvásárolandó lakásra kb az értékének a 60-70%-át tudnád megigényelni államilag támogatott lakásvásárlási hitelből. Az is okoz egy kis problémát, hogy ilyen kis értékű tatabányai ingatlant kevés bank fogad el fedezetnek, a legtöbb eleve elutasítaná a kérelmet. A vételár különbözetét viszont csak személyi kölcsönnel tudnád kipótolni, ami drága, a kamata 20% fölötti.


Pl 1,5millió Ft személyi kölcsön havi részlete majdnem 40.000Ft/hó, 3 millió Ft támogatott hitel havi részlete kb 24.000Ft/hó

2013. márc. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

20% önerő kötelező, amennyiben nem a piaci ár alatt vásárolsz és nem rendelkezel pótingatlannal sem...

Amúgy jövedelmed megfelelő lenne egy 4-5milliós hitel felvételéhez, viszont kellene önerőt gyűjteni hozzá...

2013. ápr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!