Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Long illetve short pozíciókban...

Long illetve short pozíciókban mekkora kamatot számítanak fel illetve írnak jóvá?

Figyelt kérdés
És ez milyen összegre vetül?
2013. márc. 26. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A tőzsdén? Ott semennyit. Ott árfolyamkülönbség van, nem kamat.
2013. márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
EUR/HUF, én úgy tudom 6%.
2013. márc. 26. 15:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Senki nem érti miről beszélsz. Kérjük, hogy fogalmazd meg pontosabban, amit kérdezni szeretnél.
2013. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki ért hozzá, az tudja miről beszél a kérdező.

Rollover kamatnak vagy swap-nek nevezik és az adott brókercég weboldalán lehet többnyire megtalálni, hogy instrumentumonként mekkora a mértéke. A teljes pozícióértékre kell vetíteni.

2013. márc. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első: te mi a fenének szólaltál meg, ha lövésed sincs az egészről?
2013. ápr. 6. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as detto. Halvány gőzöd sincs miről van szó, de akkor biztos másnak sem, mi? Grat.


Előttem utolso valaszolo mondta jol. A swap erteke brokerfuggo, altalaban nem %-ban hanem pip-ben vagy dollarban adjak meg.


Pl.: 2.5 pip / lot veteli poziciora. Ez azt jelenti, hogy ha egy standard lot nagysagu long poziciod van, akkor naponta 2.5 pip-et kapsz ajandekba, szerdankent altalaban 2-3x annyit, hogy a hetvege is elszamolasra keruljon.


Keresd ki a brokered weboldalan a swap tablazatot, fent szokott lenni altalaban.

2013. ápr. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 Azért válaszoltam, mert a tőzsdéről kérdezett, ahol alapvetően részvények adás-vétele folyik. Ott az árfolyamok különbségén lehet nyerni. Long és short pozícióban is. Legközelebb, ha pontosabban teszi fel a kérdező a kérdést, akkor pontosabban válaszolok én is.
2013. ápr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ember, de te meg mindig a sotetben tapogatozol. Mi az, hogy alapvetoen reszvenyek adas-vetele folyik? A reszvenytozsden igen. A devizatozsden nem. A kerdezo nem specifikalta, hogy melyikre gondol, de nem is baj, mert a kerdese igy is ertelmes. Illetve kesobbi beirasabol pedig ki is derult, hogy devizatozsdere gondol.


A devizatozsden az arfolyam kulonbsegekbol lehet keresni, igen, plusz a swapnak nevezett kamatbol is. Vannak kifejezetten a swap-ra epulo strategiak, peldaul ha par evvel ezelott nyitottal volna egy meretes EURAUD short-ot, egesz szepen kerestel volna mostanra, csak a kamatokbol.


Reszvenytozsdevel nem foglalkozom, de ott is van kamat, dividend-nek hivjak (bocs, magyarul fogalmam sincs h minek hivjak), de tudtommal az is hasonloan mukodik, mint a swap.

2013. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!