Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CHF szabad felhasználású...

Pukk3 kérdése:

CHF szabad felhasználású hitelem (4,2M Ft) van+fundamenta (Havi 19e Ft) amit 2007-ba vettem fel. Közalkalmazott vagyok. Érdemes az árfolyamgátat igényelnem?

Figyelt kérdés

A fundamenta 2015ba jár le,4,2millió Ft-ot vettem fel.

A CHF 180Ft feletti különbséget,pl most 251Ft.A kettő közti különbséget,vagyis 71Ft-ot 50-50%-ba átvállalja az állam és a bank vagy csak a kamatot?Közalkalmazottként mennyivel jobbak a gát feltételei?



2013. márc. 26. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Neked kifejezetten előnyös az árfolyamgát, mert Te hiteled a Fundamnetával kombinálás miatt türelmi idős, a banknak csak kamatot fizetsz. Az árfolyamgát szabálya szerint a gyűjtő számlára a 180 Ft feletti részből csak a tőke kerül a gyűjtőszámlára, a kamatot felesben állja az állam és a bank, de mivel neked a havi részletben eleve nincs tőkerész, a gyűjtőszámlád az árfolyamgát végén üres lenne, a 180 Ft feletti rész lenullázódna.
2013. márc. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.Rákérdezek erre a türelmi időre,meg azt se tudtam,hogy még csak a kamatot fizettem eddig :-)de biztos így van,ahogy írtad..remélem.
2013. márc. 27. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:
A banknak fizettél eddig csak kamatot, tehát ott nem fogyott semmit a tőke CHF-ben (Sajnos forint alapon viszont nőt), de amit a Fundamentához fizettél, az mind tőkerész. A probléma majd annyi lesz, hogy a CHF hitel árfolyam emelkedése miatt a tőketartozásod forintban sajnos sokkal több lett, mint amit felvettél és ha majd 2015-ben megtörténik a a Fundamentától a betörlesztés a tőkébe, akkor azt fogod tapasztalni, hogy alig mozdult lefelé a tartozásod és akkor már elindul a tőketörlesztés is.
2013. márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:-)
2013. márc. 27. 17:00
 5/5 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
jól leírták Neked előttem. A Fundamentának fizeted a tőkéd, a banknak a kamatod. Az árfolyamgát szerintem is jó ötlet...
2013. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!