Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki devizahiteles azt miért...

Aki devizahiteles azt miért szánalmasozzák le?

Figyelt kérdés
Aki ilyen az nem csak szenved ettöl a nagy tehertöl, de még közutàlat àldozata is.
2013. ápr. 7. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Ez így erős túlzás, amit írtál, de mielőtt válaszolnék, előre jelzem, nekem is van devizahitelem, de az alábbi dolgokat soha nem tettem:

Soha nem mondtam, hogy nem tudtam, mit írok alá, mert ez nem igaz. Tisztában voltam vele, mit jelent az árfolyam kockázat és mit jelent a kamat kockázat. Aki úgy írta alá a kölcsönszerződést, hogy ezt nem tudta értelmezni, annak nem lett volna szabad hitelt felvenni.

Azt se állítottam soha, hogy megtévesztettek, becsaptak, mert vagyok olyan intelligens, hogy tudok értelmezni egy szerződést, amit aláírok. Aki erre nem képes, az ne írjon alá szerződést szakember segítsége nélkül, viszont ha aláírta, legyen annyi gerince, hogy elismeri, hibázott.


Azt vallom, hogy ebben a témában kb egyformán felelősek a bankok, a kormány, de a hiteligénylők is, mert sajnos egyik szereplő sem mérlegelte kellőképpen a termékben rejlő kockázatot egy gazdasági válság esetén.


Ami viszont még devizahitelesként is irritál, az a fajta arrogancia, erőszakos kommunikáció, követelődzés, ahogy egyes devizahittelesek és a segítőik fellépnek.


Véleményem szerint lehet kérni és elfogadni a kormány segítségét, lehet indítványozni egyeztetést, tárgyalást a bankokkal, de nagyon nem mindegy, ezt hogyan teszik egyesek...

2013. ápr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Lehet azért, mert akik előrelátók voltak és nem mentek bele abba, hogy bármi áron megszerzem azt amiért még nem dolgoztam meg, azoknak az adóforintjaiból mentenek meg "sokakat".


Valamint ezek az emberek gyakorlatilag a bankokon keresztül az "itthoni" pénzt küldik ki külföldre a banktulajdonosoknak, részvényeseknek.


Tehát akik belementek a devizahitelbe, és aláírták a szerződést, csak azért hogy autójuk és szép nagy házuk, lapos tévéjük, óriási hűtőjük, akármijük legyen, azok most azokat a forintokat dobják ki külföldnek amiből itthon munkahelyek maradhattak volna életben. Ezek az emberek (is) felelősek azért, hogy most családok vannak a tönk szélén. Begyűrűzött a meggondolatlan devizahitel felvétel.


Emiatt dőlt be a lakáspiac, azok az emberek, akik nem nyújtózkodtak tovább mint a takarójuk vége, azok ugyanúgy megszívták ezt az egész hitel problémát.



A devizahitel a legalattomosabb lerablása a nemzeteknek, amihez az akkori szociál-liberális kormány gond nélkül asszisztált!



A mindenkori kormánynak a feladata, hogy megakadályozzák ezt a fajta lerablást, amit a "bankárok" művelnek, ebben az országban (is) a rendszerváltás óta.


Miután előszeretettel szivárognak be ezek az emberek a gazdasági elitbe és a kormányba, az államigazgatásba, vásárolják fel a médiát, kereskedelmi tv-t, ahonnan döntik az emberekre szuggesztív módon a "vegyél fel hitelt!!!" és védik meg magukat ha kritika merészeli érni őket.



Az emberek átlagintelligenciája soha nem változik. A kormány és a független média felelőssége és kötelessége, hogy az embereket korrekt módon tájékoztassák.


Na de ha az emberek annyira "ostobák" hogy a szociálliberális pártokra szavaznak, akkor nem kell csodálkozni, hogy ez lesz belőle.


(Én sajnálom az embereket, akik ilyen nehéz helyzetbe kerülnek, mert sajnos az orruknál fogva lehet mindenkit vezetni, rávenni, rábeszélni, hogy vegyen meg minden sza*rt hitelből, aztán dolgozza ki a lelkét is hogy a bankárok, a felső elit jól éljen belőle. Jó lenne ha ez megváltozna és végre olyan felelősség teljes kormányzásunk lenne, amelyik kiebrudalja azt a sunyi, aljas, alattomos alamuszi pénzéhes fajtát, amelyik beszivárog az államigazgatásba, amelyik hagyja összeomolni Magyarországot.)

2013. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Cseresznyefa elég jól leírta.


Azért van az embereknek tele a hócipőjük a devizahitelesekkel, mert most azon az állampénzen, amiből utat / kórházat / iskolát / munkahelyet lehetne építenni / létrehozni most egyszerűen odaadják a devizahiteleseknek (végtörlesztés, fix árfolyamok, árfolyamgát, lakótelep építések...), akik a saját nemtörődömségük és hozzánemértésük miatt kerültek ebe a helyzetbe.


És ezt még le is nyelné a nép - de mégis ők sírnak a leghangosabban, hogy ÁTVERTÉK őket a TOLVAJ BANKOK és mindegyik próbál ügyeskedni, hogy miként úszhatná meg a fizetést. Ez az, amitől kinyílik a bicska az emberek zsebébe.

2013. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Én nem szánalmasoztam le őket soha, bár ha őszinte vagyok, bevallom, egy részük nagyon felelőtlen. Rávették a munkahelyüket, hogy a valós fizetésüknél nagyobb összeget írjanak be jövedelemnek, mert különben nem kapnak hitelt, erőn felül eladósodtak, amikor jöttek a gondok, homokba dugták a fejüket, nem beszéltek se bankkal, se mással...


Olyan ismerőseim költöztek új, nagyobb házba, akinek marhára jó helyük volt korábban is, de hát meg kellett mutatni.

mi annak idején nagyon sokat vívódtunk, végül nem vágtunk bele, csak egy kis egyszobás hétvégi házat vettünk az anyósomnak, aki éppen nyugdíjba ment (előtte 9 évig vele laktunk), a sógorom két gyerekének pedig kötöttünk biztosítást, amit mindketten 18 évesen kapnak majd meg, ezzel ki lettek fizetve anyós lakásából, ami a miénk lett. Igen, ehhez nyilván kell a szám, hogy ki merjem nyitni, el merjem nekik mondani, ezt tartom jó megoldásnak. Nyilván másnak is volt lehetősége arra, hogy 30 évre eladósodás nélkül megoldja a lakáskérdést. Nem mindenkinek, tény.

És azok közül, akiknek nem volt más lehetőségük, mint a hitel, azok közül is nagyon sokan gondolkodás nélkül vágtak bele. felelős az ember a saját sorsáért? igen.


mi nem kaptunk szocpolt, nem kell támogatni bennünk. Csak azért fáj, hogy a fizetésem a béka segge alatt (ápolónő vagyok intenzíven, férjem mentőtiszt), és meggondolatlan emberek megsegítésére megy el az adónk :(


Nekem is volt devizahitel, autóra, életem legnagyobb szerencséjének tartom, hogy 2008 októberben fizettük az utolsó részletet.

2013. ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nikaa11 ***** válasza:
0%

Ha nincs pénzem valamire nem veszem meg..

Ha valaki hitelre adja a fejét ,viselje a következményeit !!!!

2013. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Könnyebb egy földön fekvő emberbe belerúgni, mint felsegíteni.
2013. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6

Közmondásokat mi is tudunk jókat:


Pl. Könnyebb más f@szával verni a csalánt...

2013. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!