Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabadfelhasználású maradt a...

Szabadfelhasználású maradt a Fundamentám?

Figyelt kérdés

2008-ban kötöttem 4 évre (havi 10.000). Akkor azt mondták, hogyha futamidő alatt akarom felvenni a pénzt, csak lakás célra költhetem, ha megvárom a futamidő végét szabadon felhasználhatom. Ez talán a 321. módozat.


2010-ben meghosszabbítottam 8 évre a szerződést (maradt a havi 10.000). 324-re változott a módozat.


Ugye a szerződés módosítás miatt, ami már 2010-ben történt (tehát 2009. júl 1. az új törvény hozás után)nem veszítettem el a szabadon felhasználhatóságát?


És abban az esetben, hogyha esetleg most szeretnék egy olyan módosítást, hogy nem 10.000, hanem pl 20.000 ft szeretnék fizetni még a megmaradt futamidőre?



2013. ápr. 8. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha legalább 8 évig fogod fizetni, akkor szabad felhasználású marad a megtakarításod, mert a szerződéskötés időpontjában érvényes szabályok, törvények vonatkoznak rád. Megemelheted a havidíjat is, sőt még meg is oszthatod a szerződést akár több közeli hozzátartozó nevére, akkor nem csak 20.000Ft-ot fogsz tudni félretenni, hanem többet is és az is szabad felhasználású lesz.
2013. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a módosítással szabad felhasználású lett a számlád, előtte ugyanis nem volt az. A 2009 előtti időszakban is csak a 8 éves megtakarítási futamidejű számlák voltak szabad felhasználásúak, a tied egy rövid módozatú volt eredetileg, ami sosem volt szabad felhasználású. Vagy a tanácsadód informált félre, vagy elcsúszott velemi információ az emlékeidben. Mivel a számlád még a törvény módosítása előtt indult, nyugodtan emelheted az összeget a szabad felhasználás lehetőségének az elvesztése nélkül.
2013. ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!