Lehetséges az, hogy egy megbízott vegye fel a bankkártyáról a pénzt amit ráutalnak?

Figyelt kérdés
barátnőm külföldön fog tanulni szeptembertől, de a diákhitelt ugye előbb nem tudja felvenni, csak ha hazajönne évközben. nem lehet az, hogy hivatalosan, írásban megbízni valakit, hogy felvehesse a bankkártyájáról a pénzt helyette? vagy olyat nem lehet kérni, hogy valaki másnak a számlájára utalják a diákhitelt aki eltudja küldeni neki?
2013. ápr. 8. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha van olyan személy, akiben megbízik, és megadja neki a PIN kódját, akkor miért ne? De a kártya külföldön nem használható?


A másik megoldás, olyan kártyát csináltatni a számlához, amit külföldön is elfogadnak, és akkor azt tudja ott is használni. Az átváltás költségeit érdemes megkérdezni a bankban, bár nem hiszem, hogy sokkal drágább, mint készpénzben felvenni a pénzt, utána meg elutalni vagy elküldeni neki?


De nem is értem a kérdést pontosan. Ha valaki el akarja neki küldeni (utalni a pénzt) az hová utalná? Van másik számlaszáma is? Ha nincs, akkor mi értelme? Szóval nem teljesen tiszta ez a kérdés....

2013. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De ő is fel tudná venni külföldön, ha akarná.

Ha nincs szüksége rá, akkor inkább hagyhatná kamatozni.

ha meg másnak akarja ajándékozni, akkor minek vette fel...


De hogy a kérdésre is válaszoljak: hagyja itthon a kártyát annak, akire a pénzt bizza. Ha viszi magával a kártyáz. akkor nyilván szüksége van rá, szóval elkölthetné a diákhitelt, érted....

2013. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A bankkártyán NINCS pénz, csak a bankszámlán.

De ha bárkinek odaadja a bankkártyáját és megmondja neki a PIN-kódját, az vehet fel annyi pénzt, amennyi a napi limit.

Vagy azt teheti, hogy mielőtt kimegy, azzal, akiben megbízik bemegy a Bankba, és felhatalmazást ad neki a bankszámlájához. Ebben az esetben az illető át tudja majd utalni neki a pénzt egy kinti számlára.

2013. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ez van a Diákhitel oldalán


'A kölcsönt Magyarországon bejegyzett hitelintézetnél vezetett bankszámlájára utaljuk'


tehát külföldről nem lehet felvenni.


de jólvan akkor, csak erre voltam kíváncsi, hogy más is felveheti-e a pénzt a bankszámla tulajdonos helyett!

2013. ápr. 8. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Haver, magyar számlára utalják, amihez utána bárhol hozzáférhet a tulajdonosa, erre találták ki a bankkártyákat. Te totál félreértetted az egészet. Megdöbbentő-
2013. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy félreértettem, ami egyáltalán nem meglepő ha azt nézzük, hogy nem értek ezekhez a dolgokhoz, mivel nincs bankkártyám meg semmi ilyesmim. Fogalmam sincs, hogy működnek ezek.. :D
2013. ápr. 8. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:

A bankkártya mögött levő számláról a bankkártya (mint eszköz) segítségével fel tud venni pénzt külföldön is. Én is használtam magyar kártyát külföldön, tudtam vele fizetni, készpénzt felvenni.

A bank átváltja helyi valutára, ezen nyerni vagy bukni lehet árfolyamfüggően.


De létezik netbank, a számlát internetes felületen lehet kezelni. Földrajzi helytől függetlenül belép a kódjával és átutalja a külföldi bankszámlájára a pénzt - ennyi.

2013. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!