Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tud csinálni a Provident...

Mit tud csinálni a Provident egy 5 évvel ezelőtti hiteltartozással?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom 5 éve (valamikor a nyáron lesz 5 éve) vett fel 100 ezret a Providenttől, de a folytonos költözködés és egyebek miatt nem fizette a hitelt, erre most kapott egy levelet tőlük hogy fizesse be a 170 ezres tartozását, mert bíróságra viszik a dolgot..stb! Na most én úgy hallottam, hogy a providenttel nem nagyon foglalkoznak a bíróságon mert uzsorakamattal dolgoznak. amúgy is.. nem évül el 5 év múlva? én úgy gondolom, hogy ez csak egy utolsó próbálkozás a részükről, de gondoltam megkérdezek másokat is! Nektek mi a véleményetek? van mitől tartania?
2013. ápr. 12. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

kapott levelet, tehát innen újra indul az 5 év

egyébként még ha magas is a kamat, teljesen törvényesen dolgozik a Provident, a bíróság nem fogja elutasítani a keresetet

2013. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem nem évül el csak kamatozik. Minden levéltől újra indul az 5. év. Miért ne foglalkozna vele a bíróság, teljesen törvényesen működő bank.

Ennyire naivak ne legyetek. A barátod számlájának 33%-át automatikusan vonni fogják, ha nincs beérkező fizetése akkor pedig ahol a lakcíme van, és nem tudja számlával igazolni, hogy nem az övé azt viszik.

2013. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Törvényileg személyi hitelre kb. 45-50 százalékos kamatot lehet max. megállapítani, ezt nem szokták meghaladni.... Az elévülés megszakadt és újra kezdődött.

Ha a barátod jót akar, akkor befizeti az összeget, mivel ha nem teszi és bíróságra kerül az jóval többet fog majd fizetni, mivel fizetnie kell az eljárás költségeit is.

2013. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszojat, a nevében is. Hát 100 ezret vett fel és 160 valahány ezret kétnek tőle, de nem ajánlottan küldték. Akkor nem tudják bizonyítani h küldtek neki... Vagy igen? Nem tom szerencsére nem értek hozzá, azért kérdezek itt, hátha valaki ért hozzá. Sajnos munkája nincs, nem tudja kifizetni. Nincs semmi kiskapu ahol ki lehetne kerülni őket?
2013. ápr. 13. 13:40
 5/5 anonim ***** válasza:
A banknak nem kell bizonyítani, hogy ő elolvasta megkapta. Azt tudják bizonyítani, hogy kiküldték. Nem nincs kiskapu, ha nem fizet akkora kamat lesz rajta amitől soha nem szabadul meg.
2013. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!