Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Unicredit kártya és tagsági...

Unicredit kártya és tagsági pénz problémám van! Mit lehet tenni? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy kaptam egy unicredites bankkártyát, amit ők tavaly márciusban készítettek el, de bizonyos okok miatt én csak tavaly április végén tudtam átvenni és amikor átvettem akkor kötöttem meg a szerződést a bankkal. Ma viszont kaptam tőlük egy levelet, hogy mivel nem fizettem be márciusban nekik a meghosszabbításra a pénzt (ami a kártya kiállításának a dátuma) ezért plusz késedelmi kamatot számítanak fel. Az lenne a kérdésem, hogy most akkortól számít érvényesnek egy kártya, hogy megkötjük egymással a szerződést, vagy a kártya kiállításának a dátumától? A másik problémám meg az, hogy a szerződés kötésnél azt mondták, hogy egy évig ingyenes a kártya és nem kell érte tagsági díjat fizetni, erre most arra is kaptam tavalyi évre visszamenőleg egy késedelmit. Megnéztem akkor a szerződést és ilyenről én nem találtam benne egy büdös szót sem és az ügyintéző is azt mondta, hogy ingyenes egy évig. Akkor most mire fel kell nekem kifizetni több mint 6000 ft-ot a tagságra? Sajnálom, hogyha kicsit hülyén fogalmazom csak nagyon ideges vagyok! A válaszokat előre is köszönöm!
2013. ápr. 12. 14:25
 1/1 Frontosa ***** válasza:

Ez egy hitelkártya lesz, mivel minuszba fordult (az éves díj miatt) és azt nem fizetted meg határidőre így teljesen jogos a késedelmi díj és kamatok. Első évben valóban ingyenes, ezért terhelték csak idén a díjat. A kártyán szerepel egy dátum (pl.03/14) ez esetben pl. ha nem adtad le ez esetben legkésőbb februárban előre leterhelik a következő éves díjat. Az a dátum a mérvadó ami a kártyán van.

Üdv,

2013. ápr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!