Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megbízható-e a személy vagy...

Kezdő bróker kérdése:

Megbízható-e a személy vagy átverés?

Figyelt kérdés
Több helyen is hirdetem a laptopomat. Aztán egyik nap kapok egy e-mail-t egy kanadai személytől aki megvásárolná és jelenleg Pesten tartózkodik,de annyira elfoglalt hogy nem tudja átvenni személyesen. Semmi baj megbeszéljük hogy előre utal és meg lesz oldva,erre kitalálja hogy ne neki postázzam hanem Nigériába a nagybátyjának. Megadtam az IBAN-t hogy arra utaljon, erre ma kapok 3 e-mailt a Bank of America-tól ,amiben az áll hogy a megbeszélt ár 2,5 szeresét küldte el. És hogy nyugodjak meg mert minden rendben fog menni,ezen felül még azt kérik hogy előre postázzak és a bizonylatot lefotózva küldjem el nekik e-mailben. Ráadásul a Bank of America e-mail címe egy külföldi ingyenes e-mail cím. Szóval szerintetek is csak papíron hangzik jól ez az egész, vagy átverés?

2013. ápr. 12. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Baaazmeg, ha "Nigériát" hallasz, ne foglalkozz egy pillanatot sem az uggyel, mert biztos atveres.
2013. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Tiszta átverés!!még csak ne is válaszolj neki semmit!!!KAMUUUUUUUUUUUUU
2013. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A kérdés szerintem egyértelmű:


Hozzá férsz fizikálisan a pénzhez? nem.


Te bankszámládon van? Nem.


Amíg nincs nálad a pénz addig ne küldj sehova semmit.

2013. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Még az eleje talán hihető, hogy nincs ideje személyesen átvenni. Az egy dolog, hogy én mondjuk ilyet csak személyesen vennék. Na de innentől kezdve szerintem kamu az egész. Ne is foglalkozz tovább vele. Hogy ha aggódsz, hogy mit fog szólni a "vevő", akkor írj neki egy e-mailt, hogy meggondoltad magad és elállsz az eladástól.
2013. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor írjak egy levelet a Bank of America-n ?
2013. ápr. 12. 15:48
 6/15 anonim ***** válasza:
Minek?
2013. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hogy valóban fake volt az üzenet amit kaptam...
2013. ápr. 12. 16:08
 8/15 anonim ***** válasza:
No comment.
2013. ápr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kuldd el nyugadtan a laptopot, szereznel egy kis elettapasztalatot, kinyilnanak a szemeid...
2013. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Látom, még mindig nem fogtad fel, ezért leírom úgy, hogy abból remélem sikerül megértened.


Ez egy gyakran alkalmazott átverés. Ha beütöd a googlebe a Nigéria és csalás szavakat, millió találatot dob rá.


Az ingyenes email cím egy kamu email.


Sosem fogsz ebből pénzt látni.


Ne is foglalkozz vele.

2013. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!