Mi van akkor, ha a bank felmondja a hitelszerződést, mert nem tudok fizetni?

Figyelt kérdés
Személyi és folyószámlahitelt vettem fel amikor dolgoztam.Váratlanul beteg lettem,elvesztettem a munkám,jelenleg a havi jövedelmem 27.000 ft.Amíg dolgoztam, rendesen,pontosan fizettem.Azóta nem tudok törleszteni,ezért a bank felmondta a szerződést.Azt írta külső céget bíz meg a pénz behajtásával.De nekem,nincs vagyonom csak haszonélvezeti jogom. Ilyenkor mi van?Börtönbe csuknak?
2009. szept. 23. 11:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha van biztosítás a hiteleden,ami pont erre szolgál,ha munkanélküli vagy tartós beteg leszel,akkor keresd meg a bankot és hivatkozz ezekre,hiszen ezért van!!!

A behajtás pedig megvalósulhat a fizetésed 33-50°%-nak letiltásával,ami a te esetedben ilyen minimális összegnél nem hiszem,hogy megtörténne,hiszen még a minimálbért sem éred el) vagy pedig az ingó,ingóságok árverezésével,eladásával. Viszont nem a te neveden van a ház. A haszonélvezeti jog viszont többet ér,mint a tulajdonosi jog,de azt sajnos már én sem tudom,hog ez így hogyan működik. Mindenesetre nyilván be fogják hajtani azt,amit akarnak,sajnos mindig megtalálják a kiskapukat.

De ne aggódj,már nincsen Adósok börtöne! :)

2009. szept. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!