Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Édesanyám tartozik egy magánsz...

Édesanyám tartozik egy magánszemélynek. Fenyegetőzik, hogy rajtam, páromékon és édesapámon hajtatja be a pénzét verőlegényekkel. Mit lépjek?

Figyelt kérdés
Édesapám külföldön dolgozik neki van egy papírja édesanyámmal,hogy nem tartoznak egymás felé anyagi felelősséggel. Mit tudok lépni? Neten fenyeget. Jelentsem fel vagy keressek ügyvédet? Rendőrők mit tudnak lépni ?

#pénz #hitel.család
2013. ápr. 14. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Én felkeresnék egy ügyvédet, lehetőleg valami ismerős ajánlásával. A tartozás csak úgy nem száll át másra, főleg nem az egész családra, huszadik nagynénire a világ másik felén. Lépjetek minél előbb.
2013. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy érdemes ügyvéddel konzultálni, pláne ha írásos nyoma is van a fenyegetésnek. Azt nem tudom, hogy ezzel már fennáll-e valamilyen bűncselekmény, de az ügyvéd majd megmondja, hogy ez alapján lehet-e már tenni rendőrségi feljelentést.
2013. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ügyvéd kell, hanem rendőrségi feljelentés. Ugyanis a verőlegények semmilyen formában nem legálisak, pláne nem a fenyegetés.
2013. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy van egy tuti tippem a fenyegetések elkerülése érdekében:

Fizessétek vissza a tartozást! Mert azt látom a jogok nagyon jól mennek, a kötelességekre is kéne koncentrálni egy kicsit.

2013. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És mégis mért fizetné vissza más tartozását?
2013. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy értette, hogy az anyja fizesse vissza a saját tartozását.
2013. ápr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 6


nyilvánvalóan így értettem.

2013. ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a hitelező tudja bizonyítani a tartozást, akkor ő jogi úton keresheti az igazát, nem kell hozzá verőlegény. Ha nem tudja bizonyítani, akkor a fenyegetése kizárólag a rendőrségre tartozik.
2013. ápr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem az anyja tette fel a kérdést.


ha az anyja visszafizetné a tartozást nem lenne fenyegetés.

2013. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!