Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a banki alkalmassági és...

Mi az a banki alkalmassági és megfelelési vizsgálat?

Figyelt kérdés

A bank küldi e-mailben, egy kérdőív, de minek, és mire jó?

Nagyjából arra, hogy alkalmas vagyok-e befektetni. Nyilván nem vagyok, ezt most a bank kötelezően fel kell mérje?

Gyakorlatilag a teljes anyagi helyzetemet próbálják felmérni, a kérdőívet ők kitöltik előre, ha én nem küldöm vissza, akkor az ő általuk vélelmezett kerül elfogadásra.


Érthetetlen.



#bank #befektetés #megfelelőség #banki alkalmasság
2013. ápr. 16. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt a vizsgálatot akkor szokták elvégezni, ha valaki szeretne befektetési illetve kiegészítő szolgáltatásokat igénybe venni. Célja, hogy felmérje milyen termékeket ismer az ügyfél, mit használt már, milyen a jövedelmi helyzete, kockázattűrő képessége stb, hogy például egy konzervatív befektetőnek ne ajánljon a bank túl kockázatos befektetést, pl. részvényt, deviza opciót stb. Előre kitöltenie a banknak szigorúan tilos! Melyik banktól kaptad ezt a kérdőívet?
2013. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
első bank
2013. ápr. 16. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!