Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mért van az 70 év feletti is...

Mért van az 70 év feletti is dolgoznak a jegypénztárakban?

Figyelt kérdés

Megértem azt hogy kevés legtöbb embernek az Öregségi nyugdíja emiatt nem mennek nyugdíjba és kénytelenek ott dolgozni. Viszont annak nem örülök nem végeztetnek vele és a hozzá hasonló korú dolgozók részére, legalább 3 havonta egyszer munkaalkalmassági vizsgálatot.


Nekem nincs kifogásom 70 év felettiek dolgoznak jegypénztárban. Hanem az nem tetszett a idős jegypénztáros nőben udvariatlan a családos felnőttekkel, kamaszokkal és fiatal felnőttekkel.


Rosszul esett nekem így mondta: adjam már oda a M.Á.K kártyámat letegezve engem. Eleinte nem értettem meg mit szeretett volna mondani nekem, nincs az Elefánt Kapunál lévő Jegypénztárnál mikrofon. Viszont számomra hasam közepének a végéig ér a jegypénztár ablakának a lyukacsos része. Abban hibáztam nem hajoltam le a lyukacsos ablakig.


Azoknak a fogyatékossággal élőknek akik nem hallanak hallás korlátozottságuk van semmilyen segédeszközzel nem korrigálható a hallásuk. Szájról olvasni nem tudnak jobb ha kísérővel mennek el az Állatkertbe.


Összes többi jegypénztáros nőket megértek első hallásra idős nőt nem értem meg sajnos. Lesz új főigazgatója a Fővárosi Állat és Növénykertben 2017. év közepén, tuti el fogja küldeni az idős nőt nyugdíjba a jegypénztáros munkaköréből megszüntetve az állását.


Vannak Iskola falai között is szabályok pl a Középoktatási intézmények többsége 4 évig tart. Ott 18 éves korban legkésőbb 19 éves korban 12. évfolyamos tanulóknak kell lenniük, utána nem maradhatnak a középoktatási intézmények nappali tagozatán.


Ugyan kéne lennie a jegypénztáros dolgozók életkoránál is. 18 éves kor lenne az alsó korhatár míg a felső korhatár 65 év lenne. Több fiatalnak lenne állása.



#vizsgálat #munkahely #kor #alkalmasság #nyugdíjas #részére #jegypénztárosok #bevezetéséről.
2012. dec. 6. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Elhiheted, hogy nem ez az ország legnagyobb problémája.
2013. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

De a problémák között van.

Sok idős dolgozik, ezzel elvéve a fiatalok elől a munkát.

Nyugdíj mellett dolgoznak, persze, kevés a nyugdíj, de másnak még annyi sem jut.

A szakképzetlen, de bebetonozott puszipajtásokat nem lehet kirobbantani. Lehet félóra alatt pötyögi be a szöveget és nagyothall, de 40 éve itt van.

Mondjuk az egészségügyben most pont az a baj, hogy elküldik az öregeket és nincs utánpótlás. Persze a 80 éves kávét kilötyögtető sebész bácsi alá már nem feküdnék, de lexikális tudása nagy - ha épp eszébe jut, amit mondani akart.

Ennyi erővel inkább a Mari néniket küldhetnék az érettségit igényló állásokból, oda lenne a helyére kapásból 100 jelentkező.

2013. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!