Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csökkeni fog a lakáshitelek...

Csökkeni fog a lakáshitelek törlesztőrészlete, ha erősödött a forint?

Figyelt kérdés
CHF alapúm van, 6 havonta felülvizsgálják, ami októberben esedékes. Van remény, hogy csökken? Raiffaisen Bank
2009. szept. 24. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ezt a bank lenyeli,de fordított esetben rögtön emel,szétosztva a hátralevő hitel összegére.
2009. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen, szerintem csökkenni fog.

Most hallottam az Axa bankban, hogy a következő kamatperiódusban már 0,5%-ot csökkentik a kamatot, de szerintem a többi bank is csökkenteni fog, mert a CHF alapkamata már hónapok óta lement és nagyon zúgolódnak az emberek.

2009. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a kamat ha csökken is, csak jelentéktelen mértékben. Ugyanis egyre kevesebb a piacon a svájci frank, így többe kerül beszerezni, ráadásul a sok nemfizető ügyfél veszteségeinek egy részét is a becsületeseken kompenzálják a bankok.Maximum az árfolyamcsökkenésen nyerhetsz valamit.

Egyébként a sajtó rendesen elefántot csinál a bolhából, felesleges hisztáriát kelt, aminek a oka az ügyfelek tájékozatlanságának a hiánya.

De egyébként még mindig a devizahitel a jobb, ugyanis csak akkor előnyösebb a forint hitel, ha 230-240 Ft/CHF árfolyam lenne.

2009. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ezen én is gondolkoztam és arra a megállapításra jutottam, hogy amikor emelkedett a törlesztő, akkor aki nem tudta fizetni, annak bedőlt a hitele és eladják a lakását, aki viszont a megemelkedett törlesztőt is nyögi, annál a bank úgy gondolkozik, hogy ezt eddig is fizette. miért adjam vissza neki? ha eddig meg volt nélküle, ezután is meglesz. a banknak viszont nem mindegy, hogy 100 vagy 120% a haszna.

Válság van, de az egyik fiókvezető ismerősöm most kapott ajándékutazást Portugáliába a bankjától. Pedig kicsi fiókról van szó...

2009. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!