Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha használt autót szeretnék...

Ha használt autót szeretnék részletre elhozni, akkor körülbelül mennyi lenne a havi törlesztő?

Figyelt kérdés
Példa kedvéért van egy autó 400 000 forintért és 10%tól elvihető. Tegyük fel, hogy mondjuk 4-5 évig kellene fizetni. Az havonta mennyibe kerülne?
2013. ápr. 21. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg nem lehet olyan, hogy 10% önerő. A legkevesebb a 20-25%. Ha mégis 10%, akkor eleve az autóval valami van, hogy piaci ár alatt kell árulni. Én személy szerint ilyet nem vennék. Ha 400e-re 4-5 éves hitelt kell valakinek felvenni, az ne vegyen autót. A törlesztő lehet, hogy 10e körül/alatt lesz, de hogy karbantartani nem fogja és kiesik alóla az biztos. Az szintén felvet egy kérdést, hogy 400e körül milyen autó az, amire még belefér egy 4-5 éves hitel, ugyanis 10-11 éves lehet max akkor az autó.

Egy NAGYON KÖZELÍTŐ havidíjat amúgy megkapsz úgy, hogy levonod az autó árából a kezdőt. A megmaradt összeg lesz a hitelösszeg. Ezt elosztod a hitel futamidejével (hónap, tehát 4 évnél 48, 5 évnél 60-nal). A kapott összeget megszorzod kettővel. És ennek a közelében lesz (ha kereskedés intézi a hitelt). A kezdőrészlethez adj hozzá 50-80000Ft-ot az átírás és egyéb költségekre, valamint 30-60000-et a szinte kötelezően elvégzendő alap szervízre (szűrők, szíjak és olaj cseréje). Ha ez nincs meg, ne is indulj el. Főleg mivel ha jól sejtem a 10-12 éves, főleg olcsó autók a célpont, ahol valószinűleg az előző tulajnak se nagyon volt pénze a rendes/rendszeres karbantartásra.

2013. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Használj egy hitel kalkulátort! Hidd el, ha a gyakorikérdéseket megtaláltad, akkor a kalkulátor is fog menni.
2013. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) Mivel első autónak szeretném vásárolni így mondjuk ez csak egy feltevés volt. Valami 120-150 ezer közöttire gondoltam. Lehet olyan megbeszélni magánszeméllyel, hogyha szerződést írunk róla akkor esetleg ezt a 150 ezret 2-3 részletben kifizetni?
2013. ápr. 21. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha én autót adnék el, velem nem lehetne megbeszélni. Inkább gyűjtögess még. De 120-150 csak az alap dolgokra kell (átírás, szervíz).
2013. ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. ápr. 21. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!