Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta Lakáskasszáról...

Fundamenta Lakáskasszáról milyen véleménnyel vagytok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

ÉN mikor vettem fel lakásépítési hitelt rábeszéltek erre is.

Törlesztettem a hitelt (forintosat vettem fel 8m adtak más bank adott volna 15milliót is devizára de én már akkor sejtettem valamit) nos törlesztettem 55K-val + 25K fundamenta 5 évig. Aztán kiszámoltam és jobban jártam volna ha 80K törlesztem a hitelt. Ezzel csak behúztak.

2013. ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Lakáskasszát nem csak hitellel lehet kötni.

Önmagában zseniális az évi 72 ezres állami támogatás miatt.

De csak 4-5 éveset érdemes kötni.

2013. ápr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó véleménnyel vagyok róla. Lakáshitelünk mellett fizetgetjük, egyet már elő is törlesztettünk a hitelbe. Kifizetéskor korrektek voltak, nem volt semmi gubanc, semmi fennakadás. Az évi állami támogatás összege pedig szerintem egész jónak számít, ha kiszámolom, hogy egy megtakarítással mekkora éves kamatot kapok.
2013. ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
48%
Én semmiképpen nem ajánlom!!!
2013. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A munka, vagy a szolgáltatás érdekel?


A 4 és az 5 éves megtakarítási lehetőségük jó, bár a 30% állami támogatás a hozamban nemigen érvényesül már az öt éves számlánál sem, de az még belefér. A lakáskölcsön kamatuk verhetetlen.


Ami hátrány, hogy a konstrukció kissé elavult, ma már léteznek olyan megtakarítási formák, melyek nem korlátozzák a felhasználhatóság körét és bár nincs bennük állami támogatás, magasabb hozamot termelnek.


Ha mint munkalehetőség érdekel, azt mondom, gondold meg alaposan! Ha ez érdekel, jelezd és privátban elküldöm, hogy miért mondom ezt.

2013. ápr. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 HeimZs válasza:
100%
Én az OTP lakáskasszát választottam, a feltételek ugyan azok, viszont ha náluk van megfelelő lakossági folyószámlád a számlanyitási díjat (ami nem kevés)elengedik. 3 cég foglalkozik lakáskasszával, a Fundamenta, ha jól tudom magánemberek állnak mögötte, az Erste Bank ez külföldi, és az OTP ez hazai ezért is választottam őket.
2013. ápr. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyira azért az OTP sem magyar.


[link]

2013. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lakossági hitelezéssel foglalkoztam 10 évig, és mondhatom nincs annál szörnyűbb, mint amikor bejönnek az emberhez az ügyfelek, hogy lakáshitelt szeretnének, és amikor megkérdezem, hogy mennyi önrészt tudnak felmutatni, mennyit tudnak ők hozzátenni a banki hitelhez, akkor csak néznek rám, hogy mit akarok, ők ugyan nem raktak félre semmit...

Mindenképpen javaslom, hogy valamelyik lakásmegtakarítást kezdd el, én is ezt fogom tenni a gyermekeimnek, hogy mire oda jutnak, tudjak rajtuk segíteni.

Kezdetnek én a legrövidebb futamidőt és a legmagasabb összeget választanám, aztán ha 4 év múlva nem aktuális, akkor hosszabbíthatod 5-6 évre. De valamit el kell kezdeni takarékoskodni, és nem a csodára várni lakás ügyben.

2013. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!