Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megosztaná velem az a pozitív...

Fla Von kérdése:

Megosztaná velem az a pozitív tapasztalatait, aki jó véleménnyel van az MLM-ről, vagy esetleg nincs bent egyikben sem, de mégis érdeklődik?! (Negatív, vagy leszólás NEM érdekel)

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 15:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
50%

Ha jó a termék, ha te megvennéd magadnak vásárlói áron akkor is, ha nem remélnél pénzt keresni belőle, akkor jó lehetőség.


Vannak szuper megbízható cégek is, amik már évtizedek óta működnek, nem csak friss 1-2 éves próbálkozások a kamu, túlárazott, de csodaszernek kikiáltott termékeikkel.

2013. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
58%

http://www.youtube.com/watch?v=Fob-Hb4fLHg


Tényleg ezt akarod dolgozni...?

2013. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
81%

Sokat elmondták már, hogy felesleges itt keresned őket..

(Szerinted ha egy MLM tapasztalatok topik sem kimondottan pozitív sikeremberektől hemzseg, mit vársz egy üzleti topiktól? A rendezvényeken és a színpadon vannak akiket keresel..)

2013. febr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
46%

ma 16:55

Te tényleg azt hiszed, hogy ezt kell csinálni? Ez csak egy idióta kreálmány.

2013. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
64%

Hát, azért az a kérdező aki itt is hasonlóan próbálkozott, nem ért nagyon célba:


Pedig elvileg neki is van szponzora..


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..

2013. febr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ellendrukkereknek a reakciót! Habár a zárójeles részben megjegyeztem, hogy nem kérek belőlük, de az emberi érthetetlenség is határtalan úgy látom! Nemtudom, hogy kérdeztem-e ilyent, hogy ki akar belépni alám, vagy írtam volna, hogy embereket toborzok... Lehet az én látásom rossz, de én 1 ilyen mondatot sem látok! A szponzorom megvan, köszöni szépen! ;) úgy tűnik én kérek elnézést, hogy mertem érdeklődni, kit mi fogott meg az MLMben! Leszólogatós negatívák, csak így tovább! ;)
2013. febr. 11. 20:52
 7/42 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem írtad és ő sem írta, mégis másnap már a rendelésnél jártunk... Igaz, kissé sajátos úton:


A Közvetlen Értékesítők Európai Etikai kódexét - [link] - az alábbi pontokon sértette meg a cég disztribútora:


2.2.1.A közvetlen értékesítők nem használhatnak félrevezető, megtévesztő és

tisztességtelen értékesítési módokat.

2.2.2. A fogyasztóval történő kapcsolatfelvétel elejétől kezdve a közvetlen

értékesítők kötelesek önmagukat és vállalkozásukat beazonosítani és

világossá kell tenniük megkeresésük célját.

Az adásvételi szerződés megkötése előtt a

közvetlen értékesítők kötelesek magyarázatot adni és/vagy bemutatót tartani

a termékről, valamint kötelesek az alábbi információkat a fogyasztók

rendelkezésére bocsátani:

a) a vállalkozás beazonosításához szükséges adatokat és vállalkozás

címét;

b) a megvételre kínált termék lényegi tulajdonságait;

c) a termékek árait, beleértve minden adót és járulékot;

d) a szállítási költséget, amennyiben releváns;

e) a fizetési- és hitel feltételeket, a teljesítés feltételeit;

f) az elállási jogról és a szerződés felbontásáról szóló tájékoztatást,

g) a jótállás és szavatosság feltételeit,

h) a vásárlás utáni szolgáltatások részleteiről, illetve annak korlátairól szóló

tájékoztatást.

2.3. A közvetlen értékesítők kötelesek a fogyasztók minden, a termékre és az

ajánlatra vonatkozó kérdésére pontos és érthető választ adni.

2.9. A vállalkozások és közvetlen értékesítők nem alkalmazhatnak olyan, a

termékre vonatkozó állításokat, amelyek nem hivatalosak, nem igazak,

elavultak vagy egyéb okból nem megfelelőek, nem a felajánlott árura

vonatkoznak, illetve bármely módon félrevezethetik a vásárlót.

2.10. A vállalkozások és a közvetlen értékesítők kötelesek tartózkodni az olyan

összehasonlításoktól, amelyek megtévesztőek lehetnek és/vagy amelyek a

tisztességes verseny alapelveibe ütköznek. Összehasonlításokat kizárólag az

Európai Parlament és Tanács 2006/114/EK megtévesztő és összehasonlító

reklámról szóló irányelvével összhangban lehet megtenni.

2.11.A közvetlen értékesítő azonnal

köteles megszakítani bemutatóját vagy üzleti tájékoztatóját, ha a vevő erre

kéri.

2.12. A közvetlen értékesítők nem használhatják ki a vásárlók korát, betegségét, testi

vagy szellemi korlátait, hiszékenységét, tárgyi ismereteik hiányát vagy nyelvi

nehézségeit.

2.13.

A vásárlók és a közvetlen értékesítők nem beszélhetik rá a vásárlót a termék

vagy szolgáltatás megvételére oly módon, hogy azt állítják, a vevő

csökkentheti, vagy teljes egészében visszaszerezheti a vételárat, ha

lehetséges vásárlókat ajánl az eladónak, amennyiben az ilyen módon történő

árcsökkentés vagy árvisszatérítés bizonytalan jövőbeni események

függvénye



Csak azt nem értem,miért csodálkoztok, ha az emberek többségében negatívként élik meg az e fajta üzletet...

2013. febr. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Kedves Bak Norbert. Ha fele annyit törődtél volna az MLMmel, mint ahányszor leszóltad, akkor még lehet vitted is volna vmire a hálózatépítés téren... ;) csak így tovább! Örülök, hogy ennyi szabadidőd van és ráérsz ennyi mindennel foglalkozni minden nap ;) hasznosan töltöd az időd, ;)
2013. febr. 12. 07:30
 9/42 anonim ***** válasza:
57%

Azért futja hasznosabb dolgokra is ;-) Sokszor el is havazódok, ha dömping van.


De nem én foglalkozok vele, hanem ők akarnak velem :-)

Tök véletlen,azt hittem egy szakmai kérdés, de rá kellett jönnöm, hogy a Cisco Network, meg a network marketing is összemosódhat,mint hálózatépítés...


Nem látom szükségességét,hogy másoljam a nekem ajánlókat, pláne, hogy sajnos ugyanazok a hibák jönnek elő még a mai, illetve a az elmúlt napokig is.


Életed üzlete, megváltoztatja az életed,de nem kell vállalkozónak lenni,hiába hogy üzletszerű tevékenység, a termékről meg kiderül, hogy csak a bemutatóban gyógyhatású..de sem OGYI száma, sem Oéti, sem vonatkozó jogszabály szerinti összetétel nincs feltüntetve, de számos betegséget gyógyít.És az már nem csak DSA etikai szabályzatba, hanem elég sokrétű hatályos magyar jogszabályokba is ütközik.


De nem tisztem megítélni ezt majd eldöntik a döntéshozók mit kezdenek vele.


Én csak azt tudom megítélni, hogy nem szivesen állnék be olyan sorba, ahol ilyen aggályok merülnek fel. Majd miután ezt kinyilvánítom,akkor jön a szintén szokásos, "te nem értetted meg az üzlet lényegét"..c.fejezet, ami meg már megint DSA szabályba ütköző, ha egyszer nemet mond az ember..


Egy kicsit tényleg Kálmán a bizniszmágus stílus.Nem alaptalan az a karikatúra. és valóban nehéz így bármi pozitívat mondani, az érdeklődők oldaláról. A pozitív tapasztalatokat, meg mint mondtam is korábban, azokon a bizonyos tapsikolós rendezvényeken ismertetik, a cég sikeremberei, felesleges itt másodszor is kérdezni őket ( és ezt már sikeres mlm-esek is elmondták itt korábban). Bár most nem írtad ki a cégneveket, címszavakra, de azért azt érdemes lehet megnézni hogy a most is leírt "általánosítás" , vagy "rossz szponzorba botlottál" sztori alapján, született-e korábban döntés hasonló okok miatt (gyógyhatás, tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat, megtévesztő reklám, stb.).

2013. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
57%
De mi az hogy ne írjatok negatív dolgokat? Aki k.rvának megy ne sírjon ha b@sszák.
2013. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!