Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet megszabadulni az...

Hogyan lehet megszabadulni az adóstárs "szereptől"?

Figyelt kérdés
Az exemmel vettünk fel lakáshitelt amiben én voltam az adóstárs2. Ő semmit nem fizet, nincs bejelentett munkahelye, és nem vagyunk együtt már lassan 4 éve. Engem a végrehajtók folyamatosan megtalálnak, plusz a kocsimat is elvették, és vonják a 33%-ot a fizetésemnek. Kérdés meddig mehet ez így? Nekem semmi közöm ahhoz az ingatlanhoz. Jobb lenne ügyvédhez fordulni? (kinek van arra pénze)
2013. máj. 5. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt ütközik ki, ha valaki nem olvasta végig a banki szerződést és/vagy a közjegyzői okiratot.
2013. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy, amint ki van fizetve a hitel megszűnik, esetleg utána polgári peres úton perelheted vissza az összeget. Bár nem értem, hogy nincs közöd az ingatlanhoz amire hitelt vettetek fel.....
2013. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2. ez mind én is tudom, igen hibáztam, de nem a hibám elismeréséért írtam ide. De köszi a semmit
2013. máj. 5. 13:03
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De itt az a baj hogy az ügyvéd se tud megszabadítani a tehertől.Csak az ingatlan eladása és az adósság rendezése lenne a megoldás.
2013. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nincs a neveden az ingatlanból? Mert ha így van, akkor közöld az exeddel, hogy bíróságra mész és tulajdonrészt követelsz belőle. Ilyen esetben meg is adnák.

Lehet, hogy beijed.

Másrészt nem értem, hogy miért a kocsidat vették el és nem az ingatlant.

2013. máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na hát ez az! Egyszer már volt egy bírósági tárgyalás, amiben az az ítélet született, hogy az ingatlant el kell adni x hónap végéig, amennyiben ez nem történik meg akkor árvereznek. Nem történt meg és nem is árvereztek. Szóval áll az ügy 3 éve. De mondom engem folyamatosan megtalálnak a végrehajtók. És méltányosságot sem lehet rá kérni a 33%-ra. Ilyen világot élünk, egyszer hibázol és cipeled a terhet egy életen át
2013. máj. 5. 13:12
 7/14 anonim válasza:
100%

Amennyiben a házasságotok alatt vettétek/építettétek a házat, akkor tulajdonostárs vagy. Azaz fele részben tied az épület. Sajnos adóstársként vonhatják tőled az összeget. Kivenni csak az összes szerződő fél bele egyezésével lehet a szerződésből.

Azt tudod csinálni, hogy bíróságra mész, és visszaköveteled a kifizetett lakáshitel felét az exedtől, amit valamilyen úton-módon behajtanak tőle. A hitel kifizetése után ha nem tartasz igényt az ingatlanra eladjátok.

Vagy kérelmezed a ház eladását a bíróságon. Az eladási árból levonják a hitel összegét. A végeredmény attól függ, mennyi hitel van a házon.

Nem vagyok jogász, de úgy tudom,ezek a lehetőségek. (Saját tapasztalat útján.)

2013. máj. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az ingatlan az apósomé volt a hitelfelvevője is ő volt, de ő meghalt így a tartozás illetve a ház is rászállt a törvényes örökösre azaz az exemre, de mivel neki nincs jövedelme papíron így vele nem tudnak mit kezdeni, ezért maradok én meg a volt anyós, neki is vonják a nyugdíja 33%-át. Nekem nincs tulajdonrészem az ingatlanban, nem is volt, de hitelt úgy vettük fel hogy a tetőtér beépítésére, aminek a fele az enyém lett volna. De fel sem épült.
2013. máj. 5. 13:18
 9/14 anonim ***** válasza:

A hitelszerződést ezek szerint aláírtad, sajnos ebből a legjobb ügyvéd sem tud kiszedni. :( Ennyi erővel bárki bármikor kiugorhatna az általa kötött szerződéseiből, ha valami nem tetszik neki, ez sajnos nem így megy.


Amit tudsz tenni esetleg, hogy fellebbezel a végrehajtás ellen, hiszen a hitel fedezete elsődlegesen az ingatlan, nem pedig a te vagyonod.

2013. máj. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok mit nem értek? Hogy miért nem jönnek és árvereznek? Miért nem veszik el a házat? Hiszen az a fedezet. Még sem történik semmi 3 éve, de a fizetésem meg a volt anyós nyugdíját azt tudják vonni, de nem értem hogy miért
2013. máj. 5. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!