Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ismer valaki olyan bankot,...

Ismer valaki olyan bankot, amely Jogerős határozat nélkül pénzt utal? SOS!

Figyelt kérdés
Szeretnénk megvenni férjemmel egy fél lakásrészt, az egyik fele már az enyém öröklés miatt és a másik fele nagybátyám nevén van, aki gyámság alatt van. Így a gyámhatóság addig nem ad jogerős határozatot, míg nincs a számlájukon a pénz, a bank(FHB) viszont addig nem ad kölcsönt, míg nincs meg a jogerős határozat. Ördögi kör...
2013. máj. 9. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen bank nem lesz.


Ugyanis ha a bank kiutalja neked az összeget akkor "birtokon kívülre" kerül. Ha te utána nem hozol határozatot akkor gebasz van, mert feltételezem az ingatlan lenne a hitelre a fedezet... A fél ingatlan meg 2 lyukas garast sem ér, pláne, ha a másik tulajdonos gyámság alatt áll.


Ilyet csak úgy tudsz elintézni, ha a jelzálog fedezete pl. egy másik ingatlan.

2013. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából a banknak azzal nincs gondja, hogy én lennék a kezese, és nekik az 50% megfelelne, ha kapnánk jogerős határozatot. akkor csak olyat próbáljak meg, hogy a gyámhatósággal egyezkedek valamit? Hátha engednek, mert nekik is érdekük lenne, hogy megvásároljuk a fél lakást, mert nagybátyámnak a nyugdíja nem elég a fenntartására és az állam "tartja el".
2013. máj. 10. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt mondom, hogy a bank 100%, hogy egy garast nem utal neked, amíg ő nincs birtokon belül.


Így viszont igen, csak a gyámhatósággal van sanszod egyezkedni.

2013. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
jogerős használatbavételi engedély nélkül építési hitelt kell csinálni. az építési engedélyt át kell íratni a nevetekre és a bank részletekben folyósít, de ez elég bonyolult leírni... csak a végeredményt írtam le...
2013. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
bocs, h.lye vagyok és nem olvastam végig a kérdést (illetve a lenti magyarázatot, így egyből másra asszociáltam), ha gyámhatósági hozzájárulás kell, akkor anélkül a bank nem utal...
2013. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!