Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem fizetés miatt felmondjá...

Ha nem fizetés miatt felmondják a Diákhitel szerződésemet, - és én a fennálló tartozást egy összegben sem tudom kiegyenlíteni - akkor milyen úton tudják behajtani?

Figyelt kérdés
Már pár hónappal elmaradtam a Diákhitelem törlesztésével. Küldtek SMS-t, hogy ha nem fizetek hónap végéig, akkor felmondják a hitelszerződésemet. Sajnos olyan helyzetbe kerültem, hogy nem nagyon tudnék miből fizetni. Leghamarabb csak nyár végére tudok anyagilag talpra állni. Ha viszont most felmondják a hitelszerződésemet, akkor egy összegben ki kéne fizetni a tartozásomat. Nyilván, ha törleszteni nem tudtam, akkor egy összegben pláne nem fogok tudni fizetni. Milyen úton tudják esetleg behajtani? (Egy külterületi zárt kert ingatlan és egy 10 éves személyautó van a nevemen.) Gondolom, hogy ezekhez nem tudnak hozzányúlni...

2013. máj. 16. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod.
2013. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogyne tudnának hozzányúlni. Jön majd a végrehajtó és elárverezik. Nem tudnád eladni a kocsit és abból kifizetni?
2013. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kocsit nem tudom annyiért eladni. (És nem is adnám el.) Nem lehet valahogy szüneteltetni ezt a diákhitelt?
2013. máj. 16. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Na persze... szüneteltetni... melyik bolygón éltél idáig?

Egyébként akkor lehet ha:

terhességi gyermekágyi segélyre (TGYES), GYED-re vagy GYES-re jogosult,aki rokkantsági illetve rehabilitációs ellátásra, vagy rehabilitációs járadékra jogosult.

2013. máj. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

rossz hírem van, és sem fizettem 3 hóig, próbáltam mindent, de nem engedtek. Azt mondták, várjam meg, míg felmondják a szerződésem utána kérjek méltányosságot.

MEgítélték. Most a havi 7ezer helyett havi 30ezret fizethetek. Baromi jó :(

2013. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik pénzintézet sem jótékonysági intézmény, de valamilyen ésszerű és reális határon belül mindegyikkel lehet tárgyalni és egyezkedni. Ha tudod, hogy még hónapokig nem fogsz tudni fizetni, akkor menj be ahhoz a bankhoz ahol a szerződést kötötted, és mondd el mi a helyzet. A legrosszabb megoldás, ha lapítasz, görcsberándult gyomorral olvasgatod a figyelmeztető sms-eket, meg felszólításokat, és meg sem próbálsz "szóbaállni" velük. A bankoknak nem lerobbant autókra, és eladhatatlan ingatlanokra van szüksége, hanem pénzre. Számukra kisebb probléma, ha ehhez valamivel később jutnak hozzá - természetesen kamatokkal megfejelve- mint ha hónapokig várnak a végrehajtásra, és utána legfeljebb a követelésük töredékéhez jutnak hozzá. Ha kivárod, hogy felmondják a szerződésedet, még mindig hajlandók lesznek alkudozni veled, de sokkal rosszabb pozícióban leszel, mint most, ugyanis őket is kötik a saját szabályaik. Szóval ne várj feleslegesen a jó szerencsére, menj be hozzájuk és beszélj velük minél előbb. Megdicsérni nem fognak, de talán sikerül egy reális határidőt, és törlesztőt kialkudni náluk.
2013. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!