Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet-e, hogy megszűntetem a...

Lehet-e, hogy megszűntetem a bankszámlámat és ezek után a postára (postásra) bíznám a fizetésem kézbesítését?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy egyre több nyugdíjas válassza, hogy ne bankszámlára, hanem mint régen a postán keresztül kézbesítsék a nyugdíjat. Lényegében én ugyan ezt választanám csak a fizetésemmel. Nincs szükségem, a bankszámlára, csak havonta plusz költséget jelent. A fizetésem meg nem olyan magas, amiért érdemes még egy fogyasztót tartani a rendszerben. Lehet ilyet?

2013. ápr. 25. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Közalkalmazott vagy? Mert akkor nem.


Magán vállalatnál dolgozol? Akkor csak a főnöködtől függ.

2013. ápr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Állami tulajdonu cégnél vagyok, de nem vagyok közalkalmazott. Van olyan "régi" kollegám, akinek a postás hozza ki a bérét. De anno, amikor idekerültem, úgy emlékszem, kérték a számlaszámot a fizetés utalásához. Bár azt nem tudom, hogy ez kötelező jellegü lett volna. A közvetlen környezetemben, hitel, stb. miatt mindenki rá van kényszerítve, hogy saját bankszámlája legyen. De az én esetemben ez nem így van. Nekem csak teher a bankszámla. A vállalati szóbeszéd azt tartja, hogy nem lehet, de eddig illetékes emberrel nem sikerült infót kapjak. Nekem úgy tűnik, hogy csak ködösítés vagy nem akar senki a dologgal foglalkozni.
2013. ápr. 25. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Elvi síkon lehetséges. A gyakorlatban a posta egész biztosan drágábban hozná ki neked a fizetésedet, mint a számlavezetési díj és a tranzakciós illeték (amúgy egy csomó banknál van ingyenes számlavezetés), a cég meg nyilván nem fogja benyelni helyetted ennek a költségét.
2013. ápr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapesetben a fizetést készpénzben, vagy bankszámlára utalással kell teljesítenie a munkáltatónak.

Postára is lehet, ha a munkáltató "vállalja". Persze ennek költsége van, amit nem nagyon hiszen, hogy felvállal.

Én készpénzben kapom, mivel nincs bankszámlám. Nem volt kedvem a fizetésemből a családomon kívül még egy bankot is eltartani. Ingyenes számlavezetés pedig nem jöhetett szóba, mert nincs akkora nettó bérem, amiért ezt megérdemelhettem volna...:)

2013. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
áthidaló megoldás: nyiss folyószámlát a Magyar Postánál, mint banknál. Lakcímre kivinni nem fogják ugyan a fizetésed (minek is vinnék: nem vagy otthon napközben, hiszen dolgozol), de legalább a "postánál" lesz a pénzed.
2013. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 4


AXA banknál nekem totál ingyenes a számlavezetés és semmilyen feltételhez nincs kötve. Most sem érkezik rá fizetés, mégsem vonnak semmit.

2013. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 6. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!