Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fedezett nélkül nincs hitel?

Fedezett nélkül nincs hitel?

Figyelt kérdés
Én már nem bírom tovább albérletbe elegem van abból hogy bármikor azt mondhatja a tulaj hogy ennyi volt, saját házamat akarom törleszteni de nincs autóm sem ingatlanom, van megoldás ? Vagy maradok albérletben ahol más házát törlesztem ?

2013. máj. 19. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Komolyan, ebben az orszagban minden csoro embernek hitel maniaja van, azt hiszitek, hogy a hitel az maga a megvaltas.


"bármikor azt mondhatja a tulaj hogy ennyi volt"


Ha tenyleg ettol tartasz, kossetek olyan szerzodest, amelyet egyoldaluan nem lehet, csak pl. N honapos elozetes felszolitassal felmondani.

2013. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a szerződésel meg van oldva szerinted ? szerintem te még nem voltál ilyen helyzetben amikor dolgozol de hiába mert 0 ra jössz ki mert kifizeted más házát és milesz hamár öreg leszek és nem bírok dolgozni ? megyek az utcára ? ebbe nem gondolsz csak kioktatsz nem venne fel egy csóró se hitelt ha lenne más megoldás de ha nem tud spórolni mert 0 ra jönki az albérlet véget akkor soha sem jut előrébb az életben
2013. máj. 19. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Gondold át, hogy a hitelt bírnád-e fizetni, mert lenne annyi, mint az albérleti díjad, rezsit, meg szintén mindenhol kell fizetni.

Jövedelemigazolás mindenképp kell a hitelfelvételhez, van, ahova ingatlanfedezet is ( ha neked nincs, a szüleidé). Járd körbe a bankokat, fundamentát, hátha vhol adnak neked.Viszont ha csak egyszer nem fizeted, mész az utcára. Ha beteg leszel és nem tudsz dolgozni, akkor is fizetned kell.

2013. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, te meg azon gondolkozz, hogy egy 50 nm-es lakás albérlete még BP-en is csak 60e forint, míg egy ugyan ilyen lakás törlesztőrészlete 80-90e... Ki tudnád fizetni? A 20 évig fizetett törlesztőrészletekkel mennyivel jössz ki jobban, mint az albérlettel?


Amúgy albérletből marha nehéz kirakni a bérlőt. Még akkor is, ha nem fizet. Nagyobb biztonságban vagy, mint egy hiteles lakásban.


De amúgy neked az a gondod, hogy keveset keresel, semmi más.

2013. máj. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én fedezet nélkül, de önerővel kaptam hitelt, igaz most már 6 éve.
2013. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
A megvásárolni kívánt lakás 30-35%kell önerőnek és kapsz hitelt. a nincs ennyi félretett pénzed akkor pedig a hitelt sem tudnád fizetni.
2013. máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha az a baj, hogy más házát törleszted, menj a sajátodba.


mert ingyenebéd nincs ám.. sem hitel csak puszira..

2013. máj. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy Magyarországon próbálják az emberek fejébe programozni, hogy "nyugaton mindenki "albérletben" él, minek neked saját ingatlan?". Viszont egy óriási különbség van: az ottani átlagnyugdíjból röhögve kifizeted az albérletet, és még utazgathatsz belőle, viszont itt, ha nyugdíjas korodra nincs lakásod, akkor dönthetsz: vagy eszel, vagy albérletet fizetsz (a nyugdíjad nem lesz elég mindkettőre).

Szerintem ez alapján el lehet dönteni ezt a kérdést.

2013. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!