Banki átutalás! Hogyan?

Figyelt kérdés

Rendeltem a netről, kaptam is egy levelet, amiben benne állt hogy MKB bank, és a számlaszám, amire át kell küldenem a pontos összeget, és a közleményben a nevem fel kell tüntetni. Viszont(!) melyik bankba menjek be és utaljam el a pénzt, hisz itt a közelünkben nincs MKB bank. Bármelyik bankba(OTP,K&H) bemehetek, és átutalhatom?


Köszönöm a segítséget.



2013. máj. 21. 21:41
 1/8 anonim válasza:

Milyen banknál vagy? Van egy olyan lehetőség, hogy ha van a kártyádon pénz otthon is tudsz utalni és ez így olcsóbb. Ilyenkor be kell menni a bankba és akkor aktiválják neked meg kapsz felhasználónevet stb.


Ha lenne a közeledben MKB akk magánszemélyként be tudnál fizetni az illető számlájára. Mivel nincs ezért csak utalni tudsz. Bemész a bankba aminél vagy viszed a számlaszámot nevet beíratod a közleményt és kész. De érdemes aktiváltatni az otthoni utalást kényelmesebb :)

2013. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
akkor csak saját számládról tudsz utalni ill kérjél utánvételt...rózsaszín csekk a postán...így ő neki kiviszi a postás olyan mint ha utalnál..beszéld meg vele
2013. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egyik banknál sem, hisz nincs rá szükségem. 1évente egyszer ha rendelek valamit netről akkor van ez, egyébként semmi szükségem rá. De ez az utalásos dolog is csak most fordult elő először..

Postai utalást nem fogadnak el, de ha jól vettem le a válaszokból akkor csak egyszerűen bemegyek a bankba, viszem a számlaszámot, amire utalom a pénzt, és a közleménybe elküldöm amit még kell.


/Ment a zöld./

2013. máj. 21. 22:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom érthető volt e az első két komment: csak MKB bankfiókban tudsz befizetni MKB bankos számlára.
2013. máj. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"....Mivel nincs ezért csak utalni tudsz. Bemész a bankba aminél vagy viszed a számlaszámot nevet beíratod a közleményt és kész..."


Nem úgy tűnik hogy csak MKB banknál tudnék utalni...:))

2013. máj. 21. 23:07
 6/8 The Other ***** válasza:

#5:

Amit az 1. válaszolótól idéztél, azt szerintem félreérted. Ott van, hogy "bemész a bankba, AMINÉL VAGY ..."


De ha nincs egyik banknál sem számlád, akkor nem tudsz még bankfiókból sem utalni!

Ilyen esetben csak pénztári befizetést tudsz csinálni, viszont ezt csak az MKB-ban tudsz ebben az esetben (mivel ők vezetik azt a számlát, amire pénzt akarsz betenni).

2013. máj. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha van folyószámlád valamelyik (bármelyik) banknál, akkor onnan tudsz pénzt átutalni bármilyen másik (vagy ugyanazon) banknál levő folyószámlára. Ezt hívják ÁTUTALÁSnak.


Neked nincs folyószámlád (bankszámlád) egyetlen banknál sem.


Emiatt te nem tudsz átutalást indtani sehova, viszont van lehetőséged arra, hogy bemenj bármelyik MKB bankfiókba, és ott a pénztárban készpénzt fizess be bármelyik MKB-s bankszámlára. Ez nem átutalás, hanem készpénz befizetés, de a vásárlásod ellenértékét így is el tudod juttatni az eladóhoz.

2013. máj. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyarul,mert nem nagyon érted,sőt lehurrogod azt is aki jó választ ad! Bemész az MKB bankba és befizeted a pénzt, de mivel nincs a közeledben ezt nem tudod megtenni. Vagy utalsz a saját számládról az MKB bankba, de mivel nincs saját számlád ezt sem tudod megtenni. Magyarul nem tudsz sem befizetni, sem utalni. Utánvéttel kérd a csomagot,ha belemegy az eladó, vagy kérj meg egy ismerősödet,hogy utalja át a pénzt, Te meg odaadod neki az összeget.
2013. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!