Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vatera behajtónak adta a...

Vatera behajtónak adta a 411Ft-os tartozásom, ami 4224Ft lett. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

A kedves Vatera (Allegragroup Kft) a 411Ft-os tartozásom, amit banki problémák miatt nem tudtam elutalni, tovább adta az ügyet elég hamar egy behajtó cégnek, a Creditforte-nak. Ez a hiéna mocsok cég rátett 3810Ft adminisztrációs díjat. Amit én nem vagyok hajlandó megfizetni, ugyanis ezt jogtalanul magasnak tartom a tőketartozás fejében.

Mire számíthatok, ha nem fizetek? Valaki volt más hasonló cipőben?



#vatera #behajtás #követelés #Allegragroup kft
2013. máj. 23. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én kifizettem. De meg is fogattam, hogy soha nem használom újra a szolgáltatásukat.

Bár tudom, ez nem válasz a kérdésedre. De engem is érdekelne, hogy mi van akkor, ha nem fizeted be még a sokadik felszólításra sem.

2013. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is kifizetném, mert ha nem fizeted ki, akkor a 4224 forint nagyon hamar 24.000 is lehet, sőt ha tovább húzod akkor 50 ezer is lehet. HA nem fizetsz akkor élni fognak a végrehajtás vagy a fizetésletiltás eszközeivel is.
2013. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Emlékszem rád, egyszer már háborogtál itt ez miatt. Sajnos még mindig csak azt tudod tenni amit akkor is javasoltak: fizesd ki, különben rövid időn belül megduplázódik, és előbb utóbb biztos behajtják.

Szolgáltatást vettél igénybe, nem fizettél érte, kamatozott, és most itt tart az ügy. Ez van, máskor tartsd be a szabályokat.

Lehet te ezt nem tartod igazságosnak, jogod van háborogni, de sajnos te se voltál szabálykövető.

2013. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

màr ne is haragudj Kérdezõ de hónapokig leveleznek veled mire ràdterhelik ezt az összeget...

höbörgês helyett rég kifizethetted volna kérdésfeltevések helyett

2013. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez tipikussan ugyan az mikor az adobevallast bekuldok is vagy eppen nem bekuldok is hoborognek, hogy nem volt jo a nyomtato meg nem tudta kitolteni es stb, stb... ami hat valljuk be eleg hulye kifogas mikor durvan 6honapnyi ido volt ra!

De kedves kerdeze, ha nem tudtal utalni mondjuk 1-2napig ezt eltudom kepzelni... de utanna? Behajtas elott legalabb eltellik 2-3honap annyi ideig nem tudtal utalni?? Mert ha ennyi ideig nem tudok egy szolgaltatast igenybe venni amiert fizetek akkor kiverem a hepajt az tuti!!! Meg amugy ha nem tudsz utalni szamlaszamra is belehet fizetni, anno en is azt csinaltam a Vateraval..

2013. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt meg nem irtam az elobb, hogy az adminisztracios dij neveben is benne van, hogy miert van, vagyis nincs osszefuggesben a toketartozas osszegevel de ha sokaig huzod a kamatok hamar fognak noni aztan akkor nezegethetsz!
2013. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne, nehogy befizesd. Befogják ők maguktól is hajtani rajtad, tiltják majd a fizetésből és hasonlók.
2013. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Gratulálok a sok nagyon okos nagyon bölcs és nagyon segítőkész embernek. Magánéleti gondok miatt nem volt lehetőségem befizetni. Azóta a toketartozást elutaltam. Amúgy egyik barátom mesélte idő közbe, hogy ugyan így járt, csak 200ft miatt. Nem fizetett. 2 éve se a behajtónak, se a kedves allegragroupnal híre se hamva.
2013. máj. 24. 02:15
 9/12 anonim ***** válasza:
9%
Ne haragudjal mar meg... ha nem tudsz befizetni 400forintott honapokon belul es jogossan kovetelnek rajtad valamit amit igenybevettel akkor ne csodalkozz hogy kovetlenek rajtad valamit! Es hogy mennyi az admininsztracios koltseg igeny annyi amennyi! De ha belegondolsz, hogy az hany levelet tartalamaz illetve emberek is dolgoznak vele akkor latnad es tudnad mer annyi amennyi. Igazibol nem ertem, hogy milyen maganeleti okok vezettek ahoz, hogy nem tudtad befizetni a fent emlitett 411Ftot mert tobbnyire az emberek nem kernek extra dolgot amiert fizetni kell. Kvazi neked ez az osszeg eladas utan jott ossze, tehat abbol illo lett volna kifizetni. De oke tetelezzuk fel nincs mibol, akkor kerdem en miert akartal eladni ott valamit ha tudtad ezek szerint, hogy ugyse fogod tudni kifizetni a kotlsegeket??? Lehet nem is a cegekkel van a baj hanem a magyar tarsadalmi szemlelettel?!!! Oh ami keves azt "lenyulom" mert masok is ezt teszik meg hat pici osszeg azzal nem foglalkoznak!! De igenis foglalkoznak mert az nekik jogossan jar! De amugy ha van baratod akin allitolag nem hajtjak be szerinted akkor miert innen kersz segitseget o ugyis jobban tud akkor mindent!! Aztan majd meglepodsz ha a 4000Ftbol hamarossan 10ezrek lesznek...
2013. máj. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerinted ha valakinek 4 hónapig nincs munkája és egyébb okokból minuszba van a kártyája akkor arról hogy tud utalni? Nekem csak ezzel azeeljárással van bajom és a mertektelen behajtói költséggel. Senki nem kérdőjelezi meg, hogy jár e az az összeg a vaterának.

Amugy meg a barátom egy napra rá mondta hogy mi volt vele, nem tudom, miért kell bele kötni az emberbe, nem ezért irtam. Ez az oldal nem azért van szerintem hogy önjelölt Joshi barátok bíráljanak. Hanem hogy egy egy kérdésre, aki tud az választ adjon másnak.

2013. máj. 25. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!