Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autóhitel - legyen vagy ne?...

Autóhitel - legyen vagy ne? Előtörlesztés.

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, stabil (erről nem nyitnék vitát) helyen végzek legális diákmunkát, havi ~125e forint üti a markomat havonta 95%ban diákmunkából származó jövedelemként. Egy 850e forintos opel corsa c-t szeretnék venni, 24 hónapos hitelre (eredetileg 40 lett volna, de inkább bevállalnám a havi 30 ezres törlesztőt csak gyorsabban legyen vége) OTP - Merkantil hitelt vetetnék fel édesanyámmal, amit neki fizetnék havonta és ő tovább a banknak. Az önerő minimum 213500 forint megvan. Utánaolvastam az aszf-ben, ami szerint előtörlesztés magánszemélyeknek "ingyenes", aminek hatására abban a hónapban amikor hó végére marad több mint 20e forintom a fizumból 10ezerrel többet törlesztenék a következő hónapra (tovább gyorsitandó a dolgokat). Igy tovább, ha 30e marad 20e + lenne a jövő havin.

Más: nyár van, kellemes eredménnyel végeztem az első évem egyetemen, dolgozok és igen türelmetlen vagyok úgy döntöttem hogy megértem egy saját autóra, ami viszont csak hitelre lehetséges (roncsot nem szeretnék venni, de mint olvashattátok nem mercedes vagy társaira pályázok). Úgy érzem hogy a hitelfedezetem az emlitett kritériumokkal 2 éves futamidőre megvan, de úgy döntöttem hogy ehhez megerősitést és/vagy javaslatokat kérek a "köztől". Várható e hogy a (forint) hitel részletei a két év alatt emelkedni fognak és ha igen előreláthatólag megközelitőleg mennyivel? Nem szeretném édesanyámat semmi olyanba belehurcolni ami számára plusz teher, ezért szeretném tisztázni a részleteket-> várom a véleményeteket.


Köszönöm.



2013. máj. 24. 22:37
 1/6 Nosco ***** válasza:
A kocsinak van még egyéb költsége is azt azért vedd számításba. (Névre kerülés és egyéb költség +100ezer kb). Biztosítás: mivel első autó lesz olyan 40 körül számolj egy évre. Mivel a hitelt nem te vennéd fel anyukád nevén lenne a kocsi csak, hogy ne érjen meglepetés. Nekem is C Opel Corsám van jó választás amúgy.
2013. máj. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Alapvéleményem, hogy olcsóbb kocsit válassz kezdésnek!

A kérdés jelentősen le fog egyszerűsödni.

500e-ig is tudsz találni neked megfelelő kocsit egy 8-12 éves corsa helyett.

Nem kell parázni, a mai modern kocsik közül elfogadhatatlant már nem tudsz venni, a kilométerre figyelj (véleményem szerint 180e km-ig nyugodtan keress), meg arra, hogy milyen állapotban van.

Ilyen kategóriában első kocsinak simán rárepülnék Ford Mondeo, Nissan Almera típusokra 500e-res kerettel.

(benzinest vegyél mindenképp)

hasznaltauto.hu-n keress!


Minél kevesebb a hitel annál jobb!!


[link]

2013. máj. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig B corsaval jartam 1.2i, kicsi regi es erotlen auto. A mondeo es az almera szamomra foloslegesen nagy es ugye nagyobb es regebbi auto -> nagyobb fogyasztas. Az auto egyebkent mar kivalasztva lefoglalva (szoban) tesztvezetes megvolt, szervizes felulvizsgalat megvolt hibatlan a kicsike, raadasul 140e km van benne. Benzines termeszetesen (olcsobb alkatresz mint dizelhez tudom, ezert is) Tankolni tudom, tönkre pedig nem nagyon van olyan dolog rajta ami mehet es annyiba kerüljön ami nem telik ki egy havi fizumbol. Szerencsere a fizetesembol nem kell fenttartanom magamat, csak az extraimat fedeznem, de azt teljes mertekben. (etelt,lakast,ruhat kapok, a tobbi sajat)
2013. máj. 25. 01:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előtörlesztés nem azt jelenti, ahogy elképzeled. Az előtörlesztés azt jelenti, hogy egy összegben kifizeted a hátralévő teljes tartozást. A megmaradó pénzeket viszont gyűjtheted, és amikor összegyűlt elég, akkor betörlesztheted.
2013. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rész előtörlesztésre gondoltam, ilyen is szerepel extra ár nélkül az ászf-ben a teljes előtörlesztés mellett.
2013. máj. 26. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:
A rész-előtörlesztésből is a legtöbb esetben csak az első ingyenes.
2013. máj. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!