Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet úgy hitelt felvenni...

Lehet úgy hitelt felvenni hogy a fedezet maga a ház lenne amit meg szeretnénk vásárolni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 25. 12:11
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
12%

Igen, az esetek legnagyobb részében így történik az ingatlan vásárlás, de a bankok annyi hitelt sosem adnak, mint az ingatlan értéke (csak akkor, ha még egy másik ingatlant is hozol fedezetnek), ezért van szükség 20-40% önerőre (függ a mértéke a banktól és attól is, hogy hol vennél házat és milyen állapotút).

Ami még befolyásolja a felvehető hitel nagyságát, az a hitelképesség. Hiába van meg az előírt önerő, ha a hitel törlesztő részlete és a megélhetési költségek nem férnek bele a legális jövedelembe.

2013. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Ertem köszönöm a választ.. hát elkeserítettél úgy tűnik albérletben fogok megdögleni, mert albérlet fizetése mellet nem lehet spórolni önerőre.. :(
2013. máj. 25. 14:28
 3/55 anonim ***** válasza:
31%
Hát nézd, én nem állítom, hogy könnyű összehozni az önerőt albérlet mellett, de nem is biztos, hogy a spórolás a legjobb stratégia. Inkább azt kell megkeresni, mivel lehet annyi pénzt keresni pluszban, amiből már tudsz félretenni. Ha ezt a pluszt pl minden hónapban lakáskasszába teszed, kapsz rá 30% állami támogatást és ez már lehet önerő néhány év múlva. A megtakarítás mellé jár egy nagyon kedvező kamatozású fix hitelt is, ami sokkal jobb, alacsonyabb kamatú, mint amit most tudnál felvenni. Ne add fel az álmaidat, inkább készíts tervet, hogyan tudnád azt elérni.
2013. máj. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
90%
Ha albérlet mellett nem tudsz havi 25-30.ezret félretenni akkor jobban is jársz az albérlettel, mert a hiteled annyival biztos több lenne.
2013. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
55%
cseresznyefának igaza van, fizess egy lakás kasszát! már 4 ezer forinttól el lehet kezdeni! annyi pénzed csak marad...
2013. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
nem minden bank kér önerőt! testvéreméknek nem kellett önerő! ha jól tudom a CIB-nél van a hitelük.
2013. máj. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
0%

16.11-es.

Plusz ingatlan fedezet esetén nem szükséges önerő, vagy ha mélyen áron alul sikerül lakást venni, akkor is elég a kevesebb önerő.

Egyébként törvényi előírás, hogy csak max 80%-ig lehet hitellel terhelni egy ingatlant, így a 20% minimum önerő alap, de a legtöbb bankban ennél jóval nagyobb az előírt minimum.

2013. máj. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett önerő nekik, nincs plusz ingatlanjuk sem tesóméknak. Látom jobban tudod, mint tesómék akik tapasztalták... Meg is lepődtek rajta.
2013. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
0%
Ez a hiteligénylés nem mostanában lehetett, régebben valóban lehetett önerő nélkül is lakást venni, de ez a lehetőség pár éve megszűnt. (Valóban jobban tudom, hiszen ez a munkám.)
2013. máj. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%
Pedig mostanában volt a hitelfelvétel... És banknál dolgozom én is, szóval...
2013. máj. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!