Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Önerő nélkül-v. Minimális...

Önerő nélkül-v. Minimális önerővel- milyen lehetőségem van kb.6 milliót érő házat vásárolni úgy, hogy a fedezet a megvásárolni kívánt ház lenne?

Figyelt kérdés
Az ingatlan használt.Adóstárs bevonható.Sajnos nem várhatjuk el a szüleinktől,hogy a saját házukra vegyenek fel jelzáloghitelt.Jövedelmem br. 94 ezer.Albérletre-vidéken-havi 20 ezret fizetünk,ami ugye ablakon kidobott pénz.
2009. nov. 27. 08:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ingatlanra az értékének, 40-60%-áig adnak hitelt.

Tehát a fele vagy önerőben kell, vagy egy másik ingatlant is be kell vonni a hitelbe.

2009. nov. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Van bank amelyik megadja a 75-90%-át a hitelnek.

Ha a ház értéke eléri a 6 milliót akkor a bank odaadhatja a teljes összeget.

De adóstársat be kell vonnod ugy könnyebben megkapod.

Ha más házat nem tudsz bevonni akkor nagyobb lesz az önerő.

2009. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
és bruttó 94.000Ft-ra nem agyon fogsz kapni hitelt. Nem is tudnád belőle visszafizetni...
2009. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kedves előző mondj már egy bankot, aki 90%-ot megad.

Most kerestünk a gyerekemnek lakásvásárlási lehetőséget, szerintem minden banknál voltunk, ilyennek nem találkoztam. Pedig a törlesztőrészlet több mint húszszorosa volt meg havi jövedelemben. Mégse adta 60%-nál többet. Sehol.

2009. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A Te jövedelmed nagyon alacsony ahhoz, hogy minimális önerővel (20-30%) is lakáshoz tudj jutni. A jövedelmet lehet növelni jól kereső adóstársakkal, de általában nem ez a jellemző, hogy ez sikerül.

A legjárhatóbb út a plusz fedezet. Ilyenkor akár önerő nélkül is lehet lakást venni, ha a két ingatlan együttes értéke alapján nyújtható hitel eléri a vételárat.(Nagyon sok szülő segíti pl ezzel a gyerekét, ha már anyagi támogatást nem tud adni az induláshoz.)

Számomra pl az is kérdéses a Te esetedben, hogy a 6 millió Ft hitel törlesztő részletét (ami 45-55eFt/hó is lehet) hosszú távon miből tudod kigazdálkodni, ha ennyire alacsony a bevételed?

2009. nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

08.57-es. Jelenleg 3 bank is foglalkozik magas finanszírozással megfelelő jövedelem esetén. 2 bank a Hitelbiztosítéki érték (HB)100%-át, egy a 90%-át adja, ami kb a bank által becsült forgalmi értékhez képest 70-85%-ot jelent, tehát valóban elég lehet 15-30% önerő is, ha reális az ingatlan ára a piaci értékhez képest. Manapság, amikor az ingatlanok értéke nagyon lezuhant, sokan mélyen áron alul is eladják az ingatlanaikat. Ha valaki magas jövedelmű és alkalmi áron tud megvenni egy ingatlant, akkor szinte önerő nélkül is megteheti ebben a 3 bankban.

Privátban, személyesen tudok segíteni Budapesten és környékén.

2009. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm, a lakást már megvettük.

Csak érdekesnek tartom, hogy nem írod ki a 3 bankot. Gondolom közvetítő vagy és lehet, hogy később derül, ki, hogy nem 90 % az a 90 %, csak ha 3 életbiztosítást kötök mellé, veszek 2 porszívót és elmegyek 3 termékbemutatóra.

2009. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony a jövedelmem, de mégis bele fogok vágni a hitelbe, és kiadom albérletbe a lakást, amíg lehet, és fizetem abból. Egy 6 milliós lakásnak alacsonyabb a törlesztője, mint egy 10milliósnak, ha esetleg van mellé életbiztosításod vagy lakáskasszád (vagy akár most kötsz), az később segítség lehet a törlesztésben. Nekem van életbiztosításom, és ezt mondta tanácsadó. Illetve kiszámoltuk egy nagyjából ilyen összegű lakás hiteltörlesztőjét, nagyjából 50ezer alatt lenne havonta jelenleg az én esetemben (egy euró alapú hitelnél kamatokkal együtt 35 évre). Én mondjuk mint írtam, kiadnám albérletbe egy darabig, illetve én kimegyek külföldre, szóval mindenképpen ki fogom adni, így a törlesztés nem okoz gondot, csak a bérleti díj fedezni fogja.
2009. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A 3 bank: ERSTE, Unicredit, AXA


Valóban hiteltanácsadó vagyok, de azok közül, akik sosem beszélnek mellé.

Sajnos igazad van abban, hogy rengeteg a becstelen szaktudás nélküli hitelközvetítő és főleg a nagyobb cégek részéről olyan túlkapásokat látok, hogy szégyen. Nekem is rosszak a tapasztalataim. Gyakran látom, hogy a magasabb jutalékért elhitetik az emberekkel, hogy kizárólag biztosításokkal kombinált hitelekkel jön el a kánaán. A napokban egy OWB-s ügyféllel találkoztam, akit totál megvezetett a "tanácsadó". Ráerőltetik mindenkire a felesleges hitel és biztosítási termékeket, mert felülről nagy a nyomás és ezt várja el a főnök.

Én megtehetem, hogy az igazat mondjam, mert a saját Kft-m ügyvezetőjeként azt a hitelt javaslom, ami az ügyfélnek jó és nem azt, amit valaki rám erőltetnek fentről.

(Van ügyfelem innen a fórumról, biztos vagyok benne, hogy elégedett velem. Elzavarta a saját "hiteltanácsadó" rokonát, aki előadta neki a nagy mesét hitel ügyben ahelyett, hogy a konkrétumokról fogalma lett volna...)

2009. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

"törlesztés nem okoz gondot, csak a bérleti díj fedezni fogja."


feltéve, ha ki tudod adni. Feltéve, ha fizetik rendesen a díjat, feltéve, ha nem halmoznak fel tartozást a szolgáltatók felé.

Ja, és a kétévenkénti festést/felújítást is kalkuláld bele, meg az adót a bevétel után (ha külföldön fogsz dolgozni akkor a legmagasabb kulccsal számolhatod: 36%).


Akkor mitől is fog kijönni a törlesztőrészleted a bérleti díjból? :-))))

2009. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!