Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért adhatja át a Bank 3 hét...

Miért adhatja át a Bank 3 hét után a behajtónak a hitel behajtást ha a szerződésbe 90 nap van írva?

Figyelt kérdés
Késtem 3 hetet a fizetéssel mert a főnököm csúszott a fizetésemmel és már a behajtó küldött sms-t hogy fizessem be a hitelt amit persze behajtói sms nélkül is befizettem amint kaptam fizetést.És ennyiért 45.000 forintot emelt le e számlámról a behajtó.Milyen címre tudnék írni egy levelet a cib banknak hogy vizsgálja felül ezt a dolgot?mert ez rablás amit a behajtó csinált.1 sms-ért 45.000 az durva.és ez a bank hibája mert ha egyszer 90 napba egyeztünk meg akkor mi ez a 3 hét.
2013. jún. 3. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából nem is értem, ami le van írva, de valószínűleg összekevered a bankot a behajtóval. A bank maga is megpróbálja bizonyos időközönként levonni a számládról a hitel törlesztőrészletét, ha elmaradásod van. Valószínűleg 45 ezret tudott beszedni és azért kaptál sms-t, mert mozgás volt a számládon. Behajtó nem sms-t küld, főleg nem 45 ezerért... Ha csak 3 het i késésről van szó összesen, ott még nem jelenik meg behajtó.


Ha esetleg leírnád, hogy milyen hitelről van szó, és hol tart az ügy, valószínűleg többet tudnék segíteni.

2013. jún. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez egy lakáshitel.És miután 3 hetet késtem a törlesztő részlet befizetésével,már nem a bank szólított fel,hanem a behajtó hívott telefonon hogy rendezzem a tartozást.Aztán kaptam egy levelet a behajtótól hogy 45.000 forint a behajtási díja.Ez egy éve volt.És mivel akkor még nem tudta a behajtó levenni a számlámról,idén megtette,mert csináltak a bankok egy úgymond technikai számlát,és erre automatikusan átutalta a bank a behajtónak a 45.000-et.Teljesen becsapva érzem magam,mert nem kellett volna megvárnia a banknak a 90 napot mielőtt behajtónak adja az ügyet?Elképesztő hogy egy fél havi fizetésemet nyúlta le a behajtó magának mert felhívott egyszer és küldött egy sms-t.
2013. jún. 23. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!