Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy banknál dolgozó családtag...

Egy banknál dolgozó családtag emelt le pénzt a számlámról a megkérdezésem nélkül, mik lehetnek a jogi következmények?

Figyelt kérdés
Nagyanyámék gyűjtöttek nekem az évek során 900.000 forintot az egyetemi évekre, ott volt a pénz a saját nevemen levő számlámon. A nagyszülőknek időközben elment az esze, túlköltekeztek, úgyhogy megkértek egy, a banknál dolgozó családtagot (aki vér szerint rokonom) hogy szedje le a pénzt és adja vissza nekik. Ez a megkérdezésem nélkül történt természetesen. Mit lehet tenni ez ügyben?

2013. jún. 6. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:

ha a számla csak a tied, akkor nem veheti le senki.


a rokon se szedheti le ha nincs jogosultsága a számládhoz.


azonnal kirúgják és feljelentik érte ha szólsz.


de szerintem itt valami más van. gondolom nem csak neked van jogod hozzá.

2013. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:
kinek a nevén volt a számla? Ha az övékén, akkor egy szavad nem lehet.
2013. jún. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha csak a te nevedre szól a számla, és a rokonod hivatalosan nem számlatulajdonos, akkor jelentsd be a banknak, és akár a rendőrségnek is, hiszen ez lopás.

Ha a rokon társtulajdonos a számlán a hozzátartozó jogokkal, akkor levehette a pénzt mindenféle engedély nélkül.

2013. jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kizárólagos számlatulajdonos.
2013. jún. 6. 16:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ha te vagy a kizárólagos számlatulajdonos akkor szólj annak a rokonnal, hogy az állásával játszik
2013. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Akkor ez bűncselekmény, mint már írtam. Irány a bank és a rendőrség.
2013. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Az az igazság, hogy ha elment nagyanyáméknak az esze, ha nem, én visszaadtam volna nekik, ha megkérnek. Elvégre tőlük van, ha ajándék, ha nem, de ha egyszer úgy alakul nekik, akkor nem kezdem verni a nyálamat, hogy dögöljél éhen mami, az én pénzem bibibibibibiii.


Na meg, ha kirúgatod anyád/apád, gondlom, ő a "vérszerinti" rokon, azzal végképp sokra mégy, mert abból, hogy az egyetemi éveidre szánt pénz még nem lett elköltve, arra következtetek, hogy te még az otthoniaktól függsz, így aztán velük együtt magadat is beszopatod.


Szóval nem egy egyszerű kérdés.


Egyéb esetben, biztos rögtön intézkednék egyébként.

2013. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Hát ez irtó bonyolult ügy és végkimenetele attól függ, hogy mennyit bír a gyomrod.

Mivel a számla a te neveden volt és te vagy a kizárólagos tulajdonos, akkor rendőrségi feljelentés és panasz a banknál. Ez a legradikálisabb megoldás ha van hozzá gyomrod.


Ellenkező esetben beszélsz nagyanyádékkal meg a szüleiddel, meg a kedves banknál dolgozó rokonnal és bankkal is, hogy ez miként történhetett meg.


Bonyolult az ügy, mert igazából ők gyűjtötték neked, ergo az ő pénzük, de ha már neked gyűjtötték, akkor ne tegyék már tönkre a továbbtanulásodat, csak azért, mert esztelenül költekeztek.


Nem lesz egyszerű megoldani, de remélem viszonylag jó vége lesz.

2013. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
Az csak egy dolog, hogy te vagy a számlatulajdonos. Ha rendelkezők voltak a nagyanyádék (ami nem jelent tulajdonjogot, de rendelkezhet a számla felett, így például pénzt vehet le róla), akkor jogosan vették le a pénzt.
2013. jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!