Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan brókercég ahol az...

Van olyan brókercég ahol az egyes kötéseknél külön lehet beállítani a tőkeáttétet?

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 09:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az számlához és a kontraktus típusához szól, nem kötéshez. De miért akarsz többet fizetni ha nem kell?
2013. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem akarok reklámozni cégeket de 1ről tudok akinél lehet csak arra lennék kíváncsi még melyiknél lehet? Mert akit tudok, hogy van ott nincs magyar nyelvű support így annyira nem szimpatikus!
2013. jún. 10. 11:49
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Most egész őszintén, nem kibebszottul mindegy a tőkeáttét? Nem oszt,nem szoroz a végeredményt illetően.
2013. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azért nem mindegy, mert mert ha csak 400 dollárral gazdálkodok mint most is akkor nagyon nem mindegy az áttét szerepe... A mértéke pedig végkép nem elhanyagolható mert most inkább USD-YPN esetében 100nál nagyobbal nem operálnék mert lehet van benne nagyobb ingadozás... de viszont van olyan devizapár ahol meg jobban a szeretem a 200-400ást használni. Aranynál meg olajnál úgy szint 100 áttét használok! Ezért nem mindegy nekem és lennék kíváncsi, hogy melyik cégnél van még ilyen lehetőség!
2013. jún. 10. 12:37
 5/18 anonim ***** válasza:

Miért nem tolsz micro bet-et? Vannak kifejezetten olyan cégek amik (gyakorlatilag éles tőzsde játék szinten) 10-20 dolláros számlákkal operál és 0.01 0.001 lotokat lehet kötni.


A tőkeáttét csak azt jelzi hogy az adott kötés hányad részét kell kifizetned valójában. (vagy inverz gondolkodóknak: mintha ennyiszer több pénzed lenne) Ezt fölösleges rontani, hiszen csak többet kell fizetned ugyanazért.

2013. jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát nem egészen így van ahogy mondod! Mert a jelenlegi cégnél ahol vagyok ott mondjuk 400 áttétel nyitsz pozíciót akkor devizáknál 25 pipnyi érték változás után vagy elbukód az összeget amivel nyitottad vagy megnyered persze akkora értéknél zársz aminél akarsz! De ha 200 áttét van akkor 50 ez az érték és így tovább tehát komoly jelentősége van szerintem! Csak mondom az a bajom velük, hogy nem magyar a support és csak deviza párok vannak meg arany, olaj, ezüst... részvények nincsenek!
2013. jún. 10. 13:38
 7/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, hidd el nekem, nem tudod, hogy miről beszélsz...


A kockázatkezelésed (max. veszteség per ügylet, mondjuk $4) és a stratégiád (SL helye) együtt megmondja, hogy mekkora lottal dolgozhatsz. Annyival dolgozol. A tőkeáttéten az múlik, hogy ehhez mennyi pénzed kötődik le.


Most áruld el: nem tökéletesen mindegy, hogy mennyi pénzed kötődik le, ha a max. veszteséged már eleve meghatározott? Ha csak $4 lehet a veszteséged, miért jó, hogy csökkented a tőkeáttétet, és több pénzt kötsz le erre az ügyletre?


Mondom... nem érted. Térj vissza játékpénzre, mert jelenleg úgy tőzsdézel, mintha kaszinóban ülnél...

2013. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy TE mit mondasz csak totál más rendszerről beszélünk...
2013. jún. 10. 14:13
 9/18 anonim ***** válasza:

"Hát nem egészen így van ahogy mondod! Mert a jelenlegi cégnél ahol vagyok ott mondjuk 400 áttétel nyitsz pozíciót akkor devizáknál 25 pipnyi érték változás után vagy elbukód az összeget amivel nyitottad vagy megnyered"


Nézd, ha neked 100.000. Ft-od van, akkor felkínálnak egy lehetőséget, amivel 40M Ft értékben kereskedhetsz. Ez egy lehetőség. Vagy élsz vele vagy nem. Ha élsz vele, valóban pár PIP alatt elbukod a pénzed, de senki nem kötelez hogy 40M Ft-ot befektess bármibe. Ugyanúgy befektethetsz 1M-t, 2M-t vagy akármennyit. A lényeg, hogy ezeknek a kötéseknek is csak a négyszázadát kell kifizetned. Ez a lehetőség nem azért van, hogy kivégezd a tőkéd egyetlen tüske alatt, hanem hogy a tőzsdék forgalma nőjön.

2013. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én is úgy látom,hogy ideje visszatérni a játékpénzhez, vagy legalább alap kockázatkezelési szabályokat (nem megtanulni), felfogni.Nem a tőkeáttét határozza meg a kockázatot, hanem az SL szintje és az ehhez rendelt pozícióméret.
2013. jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!